کد خبر 24490

وزار خارجه عراق در یانیه ای نسبت به حمله موشکی ایران به گروهک دموکرات در نزدیکی اربیل واکنش نشان داد و ضمن مخالفت با استفاده از خاک خود برای حمله بدون هماهنگی قبلی در ادامه گفته است این کشور خواهان امنیت همسایگان خود است و استفاده از خاکش برای تهدید امنیت کشورهای همسایه را نمی پذیرد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از وطن نیوز، وزارت خارجه عراق امروز(یکشنبه) بیانیه ای در رابطه با عملیات موشکی روز گذشته ایران علیه محل استقرار و جلسه تروریست ها صادر کرد.

در این بیانیه آمده است: وزارت خارجه عراق مخالفت خود با بمباران و هدف قرار دادن منطقه کویسنجق از توابع استان اربیل که منجر به کشته و زخمی شدن چند تن شد را اعلام می کند.

در بیانیه وزارت خارجه عراق آمده است که این کشور خواهان امنیت همسایگان خود است و استفاده از خاکش برای تهدید امنیت کشورهای همسایه را نمی پذیرد.

وزارت خارجه عراق با هدف قرار دادن هر پایگاهی در داخل این کشور بدون هماهنگی قبلی با مسئولان عراقی به منظور جلوگیری از آسیب دیدن شهروندان مخالفت کرد.

به گزارش ایسنا، دفتر رسانه ای فواد معصوم، رئیس جمهور عراق نیز در بیانیه ای مدعی شد که حمله موشکی ایران به پایگاه های تروریست ها در شهر کویسنجق در استان اربیل تنشی خطرناک و نقض امنیت ملی عراق است.

در بیانیه ریاست جمهوری عراق آمده است که کشته و زخمی شدن برخی شهروندان عراقی رئیس جمهور این کشور را نگران و متاسف کرده است و استفاده از گزینه قدرت راه و جایگزین مناسبی برای گفتگوی مسالمت آمیز نیست.

در پایان این بیانیه از درک و فهم مقامات ایرانی ازفواید گفتگو و تفاهم با نیروهای ملی که به نفع ملت و دولت ایران است تقدیر شده است.

منبع: انتخاب 

ارسال نظر

تازه ها