کد خبر 24431

وزیر امور خارجه ترکیه دولت سوریه را متهم به هدف قرار دادن ادلب به بهانه وجود تروریست‌ها در استان ادلب کرد و گفت که «اکنون هدف ما متوقف کردن حمله به ادلب است».

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، «مولود چاووش اوغلو»، وزیر امور خارجه ترکیه می‌گوید که این کشور می‌خواهد مانع عملیات نظامی در ادلب شود.

او شنبه (۱۷ شهریور) در گفت‌وگو با روزنامه «خبر ترک» ادعا کرد: «ما تلاش‌های زیادی برای جدا کردن گروه‌های "میانه رو" مخالفان [دولت سوریه] از گروه‌های تروریستی کرده‌ایم».

وزیر امور خارجه ترکیه دولت سوریه را متهم به هدف قرار دادن ادلب به بهانه وجود تروریست‌ها در استان ادلب کرد و گفت که «اکنون هدف ما متوقف کردن  حمله به ادلب است».

چاووش اوغلو در حالی می‌گوید که کشورش مقابل عملیات ارتش سوریه برای آزادسازی استان ادلب این کشور از تروریست‌ها را خواهد گرفت که رئیس جمهوری ترکیه در نشست تهران با نابودی گروه‌های تروریست موافقت و آن را امضا کرد.

در بند چهارم بیانیه پایانی که به امضای سه کشور ایران، روسیه و ترکیه رسید آمده است: هر سه طرف «بر عزم خود مبنی بر ادامۀ همکاری برای نابودی نهایی داعش، جبهةالنصره و تمامی دیگر افراد، گروه‌ها، تشکل‌ها و موجودیت‌های وابسته به القاعده یا داعش در سوریه که از سوی شورای امنیت سازمان ملل شناسایی شده‌اند، تصریح کردند».

وزیر امور خارجه ترکیه همچنین به خبر ترک گفته که کشورش به همکاری خود با روسیه و ایران به منظور عدم وقوع فاجعه انسانی در منطقه ادلب ادامه خواهد داد.

 

منبع: فارس

ارسال نظر

تازه ها