کد خبر 24417

کارشناس نظامی سوری

کارشناس نظامی سوری با اشاره به حمله به نیروهای سوری در قامشلی و نیز حملات جبهه النصره به شهر محرده در استان حماه آنرا واکنش واشنگتن به نتایج نشست تهران دانست.

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، علی مقصود کارشناس نظامی سوری با اشاره به حمله شبه نظامیان کُرد به نیروهای سوری در قامشلی در استان الحسکه و کشته شدن ۱۰ سرباز سوری و زخمی شدن ۸ نفر دیگر و نیز حملات موشکی جیش العزه وابسته به جبهه النصره به شهر محرده در استان حماه سوریه و کشته شدن ۹ غیرنظامی از جمله ۶ کودک و زخمی شدن بیش از ۳۰ نفر دیگر گفت: آمریکایی ها در ورای حمله کردها به ارتش سوریه هستند.

وی افزود: این حمله در واکنش به نشست سه جانبه روسیه-ترکیه-ایران درباره نبرد ادلب و نیز نبرد متعاقب ان در شرق فرات است. همچنین حمله جبهه النصره به شهر محرده نیز در این راستاست.

مقصود گفت: طرف آمریکایی قصد برهم زدن اوضاع و بی ثبات کردن آن به منظور ممانعت از نبرد آزادسازی ادلب است. در عین حال قصد دارد که گفتگوهای دولت سوریه با هیاتی از قسد(سوریه دموکراتیک) را به بن بست بکشاند.

وی افزود: آمریکا برگه ای برای استفاده از آن در سوریه ندارد از همین رو به دنبال ایجاد برگه جدید و ایجاد هرج و مرج است تا مانع فرایند پس از نبرد ادلب در بیرون راندن نیروهای نامشروع خارجی از سوریه و در راس آن نیروهای آمریکایی شود.

مقصود تاکید کرد: همه این تلاشها آمریکا، معادله و روند حرکت  ارتش سوریه را تغییر نخواهد داد. ادلب آزاد خواهد شد و گروههای تروریستی در آن نابود می شوند و نیز شمال شرق سوریه آزاد خواهد شد.

وی بیان کرد: نیروهای سوریه دموکراتیک با آمریکا همسویی ندارند اما میان کردها جریانهایی است که حامی طرح آمریکا هستند. با این وجود جریان قوی در نیروهای سوریه دموکراتیک مایل به حرکت به سوی دولت سوریه است و می داند که ارتباط آن با طرح آمریکا بی فایده است و آمریکا خواسته های کردها را در زباله دان تاریخ می اندازد و آنرا با شکست ها و طرحهایش که همگی در منطقه نقش بر آب شده اند، دفن خواهد کرد.

 

منبع: مهر

ارسال نظر

تازه ها