کد خبر 24415

پیش از ظهر امروز (شنبه) در جریان کمین گروهک «آسایش» در مسیر خودروهای ارتش سوریه در شهر قامشلی در شمال شرق سوریه، و به رگبار بستن خودروها، 13 نظامی ارتش کشته شدند.

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، پیش از ظهر امروز (شنبه) در جریان کمین گروهک «آسایش» در مسیر خودروهای ارتش سوریه در شهر قامشلی در شمال شرق سوریه، و به رگبار بستن خودروها، 13 نظامی ارتش کشته شدند.

این اتفاق در نزدیکی فرودگاه قامشلی رخ داده است و با وجود نبود فرصت برای نیروهای ارتش سوریه برای درگیری، یک نیروی آسایش کشته و دو تن نیز زخمی شدند.

نیروهای «آسایش»، که همان بازوی امنیتی یگان‌های موسوم به پشتیبانی مردمی کُرد (YPG) و وابسته به حزب اتحاد دموکراتیک، خود را مسئول امنیت استان حسکه و شهر قامشلی می‌داند و بارها با نیروهای ارتش سوریه وارد درگیری شده‌اند.

منابع محلی مدعی شده‌اند که نیروهای ارتش سوریه برای بازداشت چند فرد وارد منطقه شده بودند که مورد حمله نیروهای آسایش قرار گرفتند.

در پی این درگیری شهر شرایط امنیتی شدیدی به خود گرفته است.

 یگان‌های پشتیبانی مردمی کُرد (YPG) ارتباط تنگاتنگی با آمریکا دارند و به نوعی آمریکا تلاش دارد نیروهای کرد سوریه را بازویی برای تثبیت حضور خود در شمال شرق سوریه قرار دهد.

 

 

منبع: فارس

ارسال نظر

تازه ها