کد خبر 22055

وب سایت یوری میسو کری وابسته به دولت کره شمالی دولت کره جنوبی را متهم به کم کاری در خصوص تحقق بیانیه صلح پانمونجوم کرد.

به گزارش پایگاه خبری "بااقتصاد"، از یونهاپ، وب سایت 'یوری میسوکری' کره شمالی که رسانه تبلیغاتی دولت این کشور است روز یکشنبه نوشت: کره جنوبی باید برای بهبود روابط بین کره ای با توجه به روح اعلامیه پانمونجوم، سخت تلاش کند.
این رسانه نوشت: 'اطاعت کورکورانه' سئول از تحریم ها و سیاست های آمریکا علیه کره شمالی، منجر به یک مانع بزرگ برای اجرای اعلامیه صلح پانمونجوم شده است.
اعلامیه صلح پانمونجوم در تاریخ 27 آوریل (7 اردیبهشت) در اجلاس تاریخی سران دو کره میان 'مون جائه این' رئیس جمهوری کره جنوبی و 'کیم جونگ اون' رهبر کره شمالی تصویب شد دو طرف در قالب این اعلامیه موافقت کردند تا به یک همکاری صلح و اقتصادی پایدار دست یابند.
این رسانه کره شمالی نوشته است: 'بیش از 100 روز از اعلامیه صلح پانمونجوم گذشته اما هیچ نتیجه ای از آن حاصل نشده است این امر به دلیل تحریم های آمریکا و مشارکت غیرمنصفانه کره جنوبی در آنها است.'
انتشار این مطلب در حالی است که قرار است فردا دوشنبه نشست مقامات بلندپایه کره شمالی و جنوبی با هدف بررسی امکان برگزاری نشست جدید میان رهبران دو کشور و همچنین ارزیابی مصوبات نشست قبلی سران دو کره، در روستای مرزی 'پانمونجوم' برگزار شود.
در مذاکرات فردا احتمال دارد مقامات کره شمالی، سئول را برای سرعت بخشیدن به پروژه های اقتصادی که انتظار می رود باعث کاهش فشار اقتصادی بر کره شمالی شود تحت فشار قرار دهند.
وب سایت 'یوری میسوکری' کره شمالی، سئول را متهم کرده است به اینکه تنها بر مواردی مانند تحقیق، بازنگری و مطالعه بر طرح ها متمرکز شده است که تا کنون دستاورد اقتصادی نداشته اند و امکان اجرای آنها نیز کمتر است.
این وب سایت ادعا کرده است بیانیه پانمونجوم تنها با تلاش های یک طرف تحقق نمی یابد، زمان کم است و دو طرف باید برای تقویت روابط تلاش کنند.

منبع : پایگاه خبری انتخاب 

ارسال نظر

تازه ها