کد خبر 22046

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، از گفتگوی تلفنی وزیر خارجه این کشور، مایک پامپئو با وزیر خارجه کانادا در خصوص تنش دیپلماتیک بین کانادا و عربستان و تحریم های آمریکا علیه ایران صحبت کردند.

به گزارش پایگاه خبری "بااقتصاد"، به نقل از اسپوتنیک، هدر نائورت سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت: مایک پامپئو وزیر خارجه ایالات متحده در گفتگوی تلفنی با کریستیا فریلند وزیر خارجه کانادا درباره تنش دیپلماتیک اخیر بین ریاض و اتاوا و تحریم‌های آمریکا علیه ایران رایزنی کرده‌اند.

بر اساس این گزارش، روابط کانادا و عربستان سعودی هفته گذشته زمانی متشنج شد که وزارت خارجه کانادا از ریاض خواست تا فعالان حقوق بشر را سریعا آزاد کند. عربستان نیز این درخواست کانادا را دخالت در امور داخلی اش ارزیابی کرده است.

دوشنبه گذشته عربستان سعودی سفیر خود در کانادا را فراخوانده است و به سفیر کانادا نیز 24 ساعت فرصت داد تا خاک این کشور را ترک نماید. عربستان سعودی همچنین مبادلات تجاری با کانادا را به حالت تعلیق درآورده است.

نوئرت افزود: مایک پامپئو وزیر خارجه ایالات متحده با کریستیا فریلند وزیر خارجه کانادا گفتگو کرده است. آنها درباره مناقشه دیپلماتیک بین عربستان سعودی و کانادا بر سر درخواست کانادا برای آزادی فعالان حقوق بشر رایزنی کرده اند. آنها همچنین درباره ایران و اوکراین نیز مذاکره کرده اند.

منبع : خبرگزاری تسنیم 

ارسال نظر

تازه ها