کد خبر 22033

سخنگوی جنبش انصارالله یمن گفت: اگر شورای امنیت کمیته حقیقت یاب برای تحقیق در زمینه کشتار دانش‌آموزان یمنی تشکیل ندهد متجاوزان به ارتکاب جنایات بیشتر تشویق می‌شوند

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، محمد عبدالسلام سخنگوی جنبش انصارالله یمن امروز شنبه از عدم تشکیل کمیته حقیقت یاب بی طرف برای تحقیق در زمینه کشتار دانش‌آموزان یمنی در صعده انتقاد کرد.

وی در صفحه خود در توییتر نوشت: اگر شورای امنیت کمیته حقیقت یاب بی‌طرف و جدی برای تحقیق در زمینه کشتار دانش‌آموزان یمنی تشکیل ندهد و به مسئولیت خود برای توقف تجاوز وحشیانه عمل نکند، متجاوزان به ارتکاب جنایات بیشتر تشویق می‌شوند.

عبدالسلام روز جمعه از شورای امنیت خواست که تحقیقی شفاف و مستند درباره حمله ائتلاف متجاوز سعودی به اتوبوس حامل کودکان در ضحیان صعده انجام دهد.

 کمیته بین‌المللی صلیب سرخ شامگاه شنبه اعلام کرد که در پی حمله اخیر جنگنده‌های ائتلاف متجاوز سعودی به صعده واقع در شمال یمن، 130 نفر که بیشترشان کودک بودند کشته شدند.

جنگنده‌های رژیم سعودی روز پنجشنبه هجدهم مرداد اتوبوس حامل کودکان دانش آموز را در شهر ضحیان استان صعده یمن هدف قرار دادند که ده‌ها تن در پی این حمله شهید و یا زخمی شدند.

 

منبع: تسنیم

ارسال نظر

تازه ها