کد خبر 21904

مدیر اجرایی صندوق کودکان ملل متحد در واکنش به حمله سعودی ها به اتوبوس کودکان یمنی گفت: این موضوع باید طرفین درگیری را برای پایان دادن به مناقشات گرد هم آورد.

به گزارش پایگاه خبری "بااقتصاد " ،به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک ، هنریه‌تا فور، مدیر اجرایی صندوق کودکان ملل متحد (یونیسف)‌ حمله اخیر ائتلاف تحت رهبری سعودی‌ها به اتوبوس حامل کودکان در یمن را زنگ خطری دانست و گفت: این اتفاق باید طرفین درگیری را گرد هم آورد تا به مناقشه پایان  دهند.

کمیته بین‌المللی صلیب سرخ سازمان ملل متحد پیش از این اعلام کرد که در حمله سعودی‌ها به این اتوبوس که در استان صعده واقع در شمال یمن رخ داد، دست‌کم ۵۰ تن به شهادت رسیده و بیش از ۷۰ تن دیگر زخمی شدند.

بر اساس گزارش‌ها، قریب به اتفاق تلفات این حمله کودکان زیر ۱۳ سال بودند.

فور خاطرنشان کرد: حمله وحشیانه به اتوبوسی در یمن که در آن تعداد قابل توجهی از کودکان جان باخته‌اند، نقطه شرم‌آوری در جنگ وحشتاک این کشور است.

وی ادامه داد: پرسشی که اکنون مطرح می شود این است که آیا این نقطه به عنوان نقطه عطف عمل خواهد کرد و باعث خواهد شد که جناح‌های مختلف از جمله سازمان ملل متحد و سایر جناح‌های جامعه بین‌المللی برای کودکان اقدام درستی انجام دهند و مناقشه را پایان بخشند، یا خیر؟

وی افزود: جناح‌های حاضر در این درگیری و سایر جناح‌های صاحب نفوذ از جمله شورای امنیت سازمان ملل متحد باید مسیر پایان دادن به این فاجعه را حداقل به خاطر کودکان یمنی انتخاب کنند.

منبع : خبرگزاری ایسنا 

ارسال نظر

تازه ها