کد خبر 21882

رئیس شورای عالی انقلابی یمن در بیانیه ای ضمن محکوم کردن حمله سعودی ها به صعده یمن، گفت: ما آمریکا و انگلیس را مسئول اصلی این جنایت و سایر جنایت هایی می‌دانیم که ائتلاف متجاوز سعودی با استفاده از تسلیحات آنها مرتکب می شود

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، محمد علی الحوثی، رئیس شورای عالی انقلابی یمن، با صدور بیانیه‌ای جنایت ائتلاف متجاوز سعودی را علیه کودکان و غیر نظامیان محکوم و تأکید کرد: این جنایت و جنایت های پیشین ائتلاف متجاوز سعودی نشان می دهد آنان باوری به صلح ندارند.

در ادامه این بیانیه آمده است: ما آمریکا و انگلیس را مسئول اصلی این جنایت و سایر جنایت هایی می‌دانیم که ائتلاف متجاوز سعودی با استفاده از تسلیحات آنها مرتکب می شود. مخالفت با تشکیل کمیته بین المللی حقیقت یاب برای تحقیق درباره جنایت های صورت گرفته در یمن، توهین به سازمان ملل و شورای امنیت است. سکوت اتحادیه عرب و سازمان همکاری اسلامی در قبال این جنایت ها بیانگر مشارکت عملی آنها در ریختن خون ملت یمن است.

این بیانیه می‌افزاید: ما از روسیه، چین و فرانسه می خواهیم از شورای امنیت بخواهند برای محکوم کردن جنایت جدید متجاوزان در صعده نشست فوق العاده برگزار کند. جنایت های ائتلاف متجاوز سعودی نتیجه‌ای جز همبستگی و مقاومت بیشتر ملت آزاده و صبور و ثابت قدم یمن در پی ندارد. ان شاء الله دلاوران ارتش و کمیته های مردمی انتقام خون کودکان و شهروندان بیگناه یمنی را خواهند گرفت و مقاومت و پایداری ملت یمن در مقابله با اشغالگران و مزدوران آنها به زودی پیروزی را محقق می سازد.

 

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظر

تازه ها