کد خبر 21849

در پی افزایش انتقادها از وزیر خارجه پیشین انگلیس به دلیل اظهارات توهین آمیز وی درباره زنان برقع پوش، حال این اظهارات وی قرار است مورد تحقیق قرار گیرد

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، در پی افزایش انتقادها از «بوریس جانسون» وزیر خارجه پیشین انگلیس به دلیل اظهارات توهین آمیز وی درباره زنان برقع پوش، یک منبع آگاه در حزب محافظه کار انگلیس موسوم به «توری» امروز اعلام کرد که وی احتمالاً مورد تحقیق و تفحص قرار خواهد گرفت.

این منبع آگاه به روزنامه مذکور گفت: رفتار وی احتمالاً ناقض قواعد رفتاری حزب شمرده شده و مورد بررسی قرار می گیرد. تصمیم نهایی درباره «بوریس جانسون» تا ساعاتی دیگر اتخاذ خواهد شد.

«ترزا می» نخست وزیر انگلیس نیز چندی پیش خواستار معذرت خواهی وی در این رابطه شده بود.

«برندن لوئیس» رئیس حزب محافظه کار بریتانیا سه شنبه هفته جاری از بوریس جانسون وزیر امور خارجه سابق این کشور خواست به دلیل به سخره گرفتن مسلمانانی که برقع به چهره دارند، به صورت رسمی عذرخواهی کند.

وزیر خارجه سابق بریتانیا که به ارتکاب اشتباهات فاحش و ایراد سخنان تحریک آمیز شهرت دارد دوشنبه این هفته در گفتگو با روزنامه دیلی تلگراف ضمن درخواست برای ممنوعیت استفاده از برقع در مکان های عمومی، این پوشش را مسخره و عجیب توصیف کرده بود.

وی همچنین پا را از این فراتر گذاشته و زنانی را که از این پوشش برای حجاب خود استفاده می کنند، به «صندوق های پستی» و «دزدان بانک» تشبیه کرده بود.

 

منبع: مهر

ارسال نظر

تازه ها