کد خبر 21844

آمارهای پایگاه خبری هیل نشان میدهد که در یک نظرسنجی شرکت کنندگان معتقدند که روابط نژادی در دوره ریاست جمهوری ترامپ بدتر شده است.

به گزارش پایگاه خبری "بااقتصاد"، به نقل از پایگاه خبری هیل، ۵۵ درصد از شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی معتقدند که روابط نژادی از زمان روی کارآمدن ترامپ در سال گذشته بدتر شده است و ۱۶ درصد معتقدند که این وضعیت اکنون بهتر است و ۱۸ درصد هم تغییری در اوضاع مشاهده نمی‌کنند.

این نظرسنجی نشان می‌دهد نظر مردم در طیف‌های مختلف حزبی متفاوت می‌شود. ۸۲ درصد از دموکرات‌ها معتقدند این روابط بدتر شده است اما تنها ۲۵ درصد از جمهوری‌خواهان نظر مشابهی دارند.

۳۵ درصد از جمهوری‌خواهانی که در این نظرسنجی شرکت کردند می‌گویند روابط نژادی در دوره ریاست جمهوری ترامپ ارتقا یافته است و تنها چهار درصد از دموکرات‌ها با نظرات آنها موافقند. ۲۹ درصد از جمهوری‌خواهانی که در این نظرسنجی شرکت کردند می‌گویند که روابط نژادی همانند قبل است و ۹ درصد از دموکرات‌های این نظرسنجی با آن موافقند.

نتایج این نظرسنجی همچنین نشان می‌دهد تفاوت نژادی در پاسخ‌ها تاثیر گذاشته است: ۵۱ درصد از شرکت‌کنندگان سفیدپوست تاکید دارند روابط نژادی بدتر شده است و ۷۹ درصد از سیاه‌پوستان و ۶۰ درصد از لاتین‌تبارها با آنها هم نظر هستند. نظرسنجی پولتیکو و مورنینگ کانسالت بین ۱۹۹۴ تن از دوم تا ششم اوت انجام شد.

منبع : خبرگزاری ایسنا 

ارسال نظر

تازه ها