کد خبر 21754

رئیس جمهور ونزوئلا که مورد حمله تروریستی قرار گرفته بود در یک شبکه تلویزیونی ضمن مطرح کردن حسن نیت ترامپ از دولت آمریکا و ترامپ درخواست کرد هر گونه ارتباط با عاملان این حمله را که در فلوریدای آمریکا و کلمبیا به سر می‌برند، افشا کنند.

به گزارش پایگاه خبری "بااقتصاد"، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، نیکولاس مادورو، رییس جمهور ونزوئلا این هفته در هنگام ایراد سخنرانی خود در یک رژه نظامی مورد حمله قرار گرفت و مسئولان این کشور این اقدام را با هدف قتل او عنوان کردند.

وزیر اطلاع‌رسانی دولت مادورو اظهار کرد، طی سحنرانی او چندین پهپاد در نزدیکی جایگاه رییس جمهور منفجر شدند و طی این حمله هفت سرباز زخمی شده‌اند اما به رییس جمهور ونزوئلا آسیبی نرسیده است.

مادورو در تلویزیون دولتی ونزوئلا گفت: از دولت آمریکا و دولت جدید کلمبیا می‌خواهم که هر گونه ارتباط با عاملان این حمله را که در فلوریدای آمریکا و کلمبیا به سر می‌برند، افشا کنند. به "حسن نیت" دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا و اینکه او اجازه توطئه برای قتل رهبران نظامی و مدنی کشورهایی همچون ونزوئلا را نمی‌دهد، ایمان دارم.

مادورو اندکی پس از این حادثه، نیروهای اپوزیسیون و کلمبیا را برای این اقدام متهم کرد و افزود، برخی از عاملان شرکت‌کننده در این اقدام در آمریکا به سر می‌برند. واشنگتن و بوگوتا این ادعا را تکذیب کرده‌اند.

منبع : خبرگزاری ایسنا 

ارسال نظر

تازه ها