کد خبر 21643

نیرو‌های ارتش سوریه عملیات زمینی گسترده‌ای علیه آخرین گروه‌های باقی مانده از داعش در جنوب شرقی سوریه، یعنی البادیه الشرقیه در استان سویداء آغاز کرد

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، همزمان با مذاکرات با گروه تروریستی داعش برای آزاد کردن افراد ربوده شده از مناطق شمال شرقی سویداء، عملیات گسترده ارتش سوریه در منطقه البادیه الشرقیه آغاز شد.  ارتش سوریه با پشتیبانی هوایی و توپخانه ای، به سمت مناطق الکراع و الدیاثه پیشروی کرد.  

نیرو‌های ارتش سوریه عملیات زمینی گسترده‌ای علیه آخرین گروه‌های باقی مانده از داعش در جنوب شرقی سوریه، یعنی البادیه الشرقیه در استان سویداء آغاز کرد. نیرو‌های سوریه امروز با پیشروی، کنترل برخی مناطق شمال شرقی استان سویداء را در اختیار گرفت. ارتش سوریه برای تسلط بر تپه‌ها و جلوگیری از حملات داعش به سمت مناطقی در شمال شرقی سویداء تلاش می‌کند.  

نیرو‌های سوریه در سه محور پیشروی کردند و تلاش می‌کنند از طریق منطقه الکراع و الدیاثه، به سمت تپه راهبردی الدکوه پیشروی داشته باشند. این عملیات زمینی پس از استقرار تجهیزات گسترده نظامی ارتش سوریه در طول این محور و مرز‌های شرقی استان سویداء با وسعت بیش از ۱۰۰ کیلومتر انجام شد. هدف از این کار، جلوگیری از حملات داعش به سمت مناطق سویداء، همزمان با این عملیات است. آن هم یک روز پس از آن که داعش یک جوان ۱۹ ساله سوری را از افراد ربوده شده از مناطق شمال شرقی سویداء ، به قتل رساند.

همچنین بر اساس اطلاعات، همزمان با این عملیات، مذاکرات با گروه داعش برای آزاد کردن حدود ۳۰ مرد و زن که از این مناطق ربوده شده اند، ادامه دارد.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظر

تازه ها