کد خبر 21587

بعد از مسئله دخالت روسیه در انتخابات 2016 میلادی و حواشی مربوط به آن ترامپ اکنون این مسئله را که پسرش با روس ها دیدار داشته است را تایید کرده است و آن را یک مسئله معمول در دنیای سیاست اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری "بااقتصاد"، به نقل از رویترز، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا روز یکشنبه اذعان کرد که پسرش در سال 2016 میلادی با روس‌ها در برج ترامپ دیدار کرده تا اطلاعاتی را درباره هیلاری کلینتون رقیب انتخاباتی اش دریافت کند.

وی این اقدام را کاملا قانونی دانسته که در دنیای سیاست همواره انجام شده است. رئیس جمهور آمریکا پیش از این مدعی شده بود که این دیدار درباره فرزندخواندگی کودکان روسی توسط آمریکایی ها بوده است. توئیت جدید ترامپ مستقیم ترین اظهار نظر درباره اهداف این نشست بوده است.

ترامپ پیش از این ادعا کرده بود که هیچ اطلاعی درباره این نشست نداشته است.

رویترز افزود: کمپین های سیاسی معمولا به دنبال یافتن اطلاعاتی درباره مخالفان و رقبای انتخاباتی هستند ولی نه از طریق کشورهای خارجی به خصوص اینکه آن کشور خارجی دشمن آمریکا تلقی شود.

رابرت مولر دادستان ویژه پرونده روسیه در حال تحقیق درباره این مساله است که آیا اعضای کمپین انتخاباتی ترامپ با روسیه تبانی کرده اند و آیا روسیه به نفع ترامپ در انتخابات دخالت کرده است.

ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه نیز هرگونه دخالت در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را رد کرده است.

دونالد جی آر و سایر اعضای کمپین انتخاباتی ترامپ اوایل ژوئن 2016 میلادی با گروهی از اتباع روسی در برج ترامپ دیدار کرده اند.

ایمیل منتشر شده از سوی دونالد جی آر نشان می دهد که او شخصا مایل به دیدار با روس ها بوده است چرا که اتباع روسی قرار بوده است تا اطلاعات مخربی را علیه کلینتون در اختیار آنها بگذارند.

آمریکا به تازگی 12 شهروند روسی را به دست داشتن در حملات سایبری و هکری متهم کرده است.

پس از پیروزی ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری 2016 میلادی، نهادهای اطلاعاتی آمریکا تحقیقات گسترده‌ای را درباره اتهام تبانی کمپین انتخاباتی ترامپ با مقام‌های روسی آغاز کرده‌اند. نهادهای اطلاعاتی آمریکا مدعی هستند که روسیه در انتخابات ریاست جمهوری دخالت کرده است.

منبع : خبرگزاری تسنیم 

ارسال نظر

تازه ها