کد خبر 21510

آمریکا یک بانک روسی را به دلیل اینکه مبادلات بانکی کره شمالی را بوسیله فردی به نام هان جانگ سو تسهیل کرده است را تحریم کرد.

به گزارش پایگاه خبری "بااقتصاد"، به نقل از خبرگزاری آناتولی، این تحریم‌ها علیه بانک "اگروسویوز کامرشیال"، یک شخص و دو بنگاه به دلیل آنچه نقض تحریم‌های آمریکا و سازمان ملل علیه کره شمالی عنوان شده است، اعمال شد. این بانک روسی متهم شده که مبادلات مالی با هان جانگ سو که به عقیده مقامات آمریکایی نماینده ارزی روسیه در کره شمالی است را تسهیل کرده است.

جانگ سو در سال ۲۰۱۷  مورد تحریم‌های آمریکا قرار گرفت و این در حالی بود که بانک وی نیز به نام "بانک ارزی خارجی" در سال ۲۰۱۳ تحریم شد. وزارت خزانه‌داری آمریکا، روز جمعه معاون وی را نیز به لیست تحریم‌های خود افزود.

به گفته مقامات آمریکایی طبق قطعنامه سال ۲۰۱۶ شورای امنیت سازمان ملل، جانگ و معاونش باید از روسیه اخراج شوند چراکه در نقض تحریم‌های بخش بانکی و مالی کره شمالی نقش داشته‌اند. استیون منوچین - وزیر خزانه‌داری آمریکا - در بیانیه‌ای به همین مناسبت گفت: آمریکا به اجرای تحریم‌های خود و سازمان ملل  بر ضد کره شمالی تا قطع شریان‌های مالی غیرقانونی این کشور ادامه خواهد داد.

دفتر نمایندگی آمریکا در سازمان ملل نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد: آمریکا روشن ساخته است که اگر جامعه جهانی می‌خواهد به خلع سلاح هسته‌ای کره شمالی برسد، برایش بهترین راه آن است که به تحریم‌های آتی و فعلی پایبند باشد.

منبع : خبرگزاری ایسنا 

ارسال نظر

تازه ها