کد خبر 21249

ژنرال بازنشسته افغان عنوان کرد

ژنرال بازنشسته افغان هدف کشورهای خارجی را انتقال نیروهای داعش به آسیای مرکزی دانست وی است این استدلال خود را به دنبال حمله گروه تروریستی در تاجیکستان عنوان کرد.

به گزارش پایگاه خبری "بااقتصاد"، «عتیق‌الله امرخیل» ژنرال بازنشسته  افغان به روزنامه «ویسا» گفت که برخی از کشورهای خارجی تلاش می‌کنند که گروه تروریستی داعش را به کشورهای آسیای مرکزی منتقل کنند.

وی با اشاره به حمله اخیر این گروه تروریستی در تاجیکستان تصریح کرد که کشورهای ثروتمند جهان در روند انتقال داعش به کشورهای آسیای مرکزی دخیل هستند.

«جاوید اندیش» کارشناس امور سیاسی در افغانستان نیز خاطرنشان کرد که افغانستان به میدان جنگ‌های نیابتی کشورهای قدرتمند تبدل شده است.دانست 

وی افزود: هدف کشورهای خارجی از تشدید جنگ در افغانستان تقویت داعش و انتقال این گروه تروریستی به کشورهای آسیای مرکزی است.

موضوع انتقال داعش توسط آمریکا و متحدینش از افغانستان به کشورهای آسیای مرکزی پیش از این نیز از سوی برخی از کارشناسان بویژه مقامات دولت روسیه و کشورهای آسیای مرکزی مطرح شده است.

در چند ماه اخیر ارتش تاجیکستان به هدف تامین امنیت مرزهای این کشور با افغانستان مانورهای نظامی مشترکی را با ارتش روسیه برگزار کرده است.

این در حالی است که اخیرا مقر گروه تروریستی داعش در شمال افغانستان در نتیجه عملیات نظامی طالبان منهدم شده و صدها جنگجوی این گروه تروریستی کشته شده و یا هم از سوی طالبان به اسارت گرفته شده است.

منبع : خبرگزاری تسنیم 

ارسال نظر

تازه ها