کد خبر 21247

بدنبال تحریم های فردی که آمریکا علیه مسئولان ترکیه اعمال کرد اینبار مجلس سنای آمریکی تحریم جدیدی با عنوان تحریم جنگنده‌های اف-35 علیه ترکیه را به بهانه خرید سامانه پدافند هوایی اس 400 روسی توسط ترکیه به تصویب رساند.

به گزارش پایگاه خبری "بااقتصاد"، پس از عملی شدن تهدیدهای دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا علیه ترکیه در واکنش به ادامه بازداشت کشیش آمریکایی و تحریم و بلوکه شدن دارایی‌های «عبدالحمید گل» وزیر دادگستری و «سلیمان سویلو» وزیر کشور ترکیه توسط وزارت خزانه‌داری آمریکا، تحریم جدیدی علیه ترکیه توسط سنای آمریکا به تصویب رسید.

مجلس سنای آمریکا به بهانه خرید سامانه پدافند هوایی اس-400 روسی توسط ترکیه، تحریم جنگنده‌های اف-35 علیه ترکیه را در قالب لایحه بودجه نظامی 716 میلیارد دلاری ارائه کرد که با 87 رأی موافق و 10 رأی مخالف به تصویب رساند.

بر اساس آن پنتاگون (وزارت دفاع) ملزم شده است که تحویل جنگنده‌های اف-35  به ترکیه را تا زمان ارائه گزارش جدید خود درباره رفتارهای ترکیه به ویژه توافق‌های نظامی این کشور با روسیه و ادامه بازداشت برونسون (کشیش آمریکایی) در ترکیه که قرار است تا سه ماه آینده تهیه و به سنا ارائه شود، متوقف کند.

مجلس سنا با تصویب این لایحه آن را به کاخ سفید فرستاده است و در انتظار امضای دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا است تا این لایحه را به قانون تبدیل کند.

بدین ترتیب با موافقت و امضای ترامپ تحویل جنگنده‌های اف-35 به ترکیه به صورت رسمی متوقف خواهد شد.

منبع : خبرگزاری تسنیم 

ارسال نظر

تازه ها