کد خبر 19518

شرکت فناوری ZTE که از سوی آمریکا به اتهام رابطه با ایران و کره شمالی مجازات شده بود که با پرداخت 1 میلیارد دلار جریمه به وزارت خزانه داری آمریکا و در حال حاضر با وثیقه سپاری 400 میلیون دلاری توانست از تحریم خارج شود.

به گزارش پاتیگاه خبری "بااقتصاد"، آمریکا تحریم‌های اعمال شده ضد شرکت فناوری ZTE را که به اتهام نقض تحریم‌های ایران و کره‌شمالی مجازات شده بود، لغو کرد.

به نوشته بی‌بی‌سی، دونالد ترامپ برای لغو تحریم‌های این شرکت «پا در میانی» کرده است. این تحریم‌ها از ماه آوریل گذشته به اجرا گذاشته شده بودند و اکنون گفته می‌شود از آنجا که ZTE به درخواست‌های آمریکا برای اصلاح ساختار مدیریتی خود تن داده است، وزارت خزانه‌داری آمریکا این تحریم‌ها را لغو خواهد کرد.

وزارت خزانه‌داری آمریکا دیروز جمعه همچنین اعلام کرد که به جای ادامه تحریم‌ها، ZTE باید جریمه مالی پرداخت کند.

وزارت بازرگانی آمریکا امروز اعلام کرد که ZTE ماه گذشته یک میلیارد دلار جریمه پرداخت کرده و اکنون هم 400 میلیون دلار وثیقه نزد این بخش از دولت آمریکا گذاشته تا به نوعی در برابر پرهیز از هرگونه تخلف آتی به آمریکا ضمانت دهد.

ZTE که دومین کارخانه محصولات ارتباطی و مخابراتی در چین است، برای تهیه بسیاری از قطعات محصولات خود به تولیدکنندگان آمریکایی وابسته است.

این شرکت از سوی آمریکایی‌ها به ارسال غیرقانونی کالا و فناوری به ایران مهم شده بود.

منبع : خبرگزاری ایسنا

ارسال نظر

تازه ها