کد خبر 19452

یک منبع آگاه خبر داد که ارتش سوریه طی روزهای گذشته مقادیر زیادی سلاح و مهمات در کوه‌های قلمون شرقی و البتراء کشف کرده است که بیشتر آن‌ها ساخت آمریکا و رژیم صهیونیستی است.

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، وزارت خارجه سوریه در واکنش به جنایت جدید ائتلاف آمریکایی مدعی مبارزه با داعش در البوکمال اعلام کرد: هیچ توجیهی برای این تجاوز وحشیانه وجود ندارد و دلایلی که ائتلاف آمریکایی برای توجیه این جنایت می‌آورد، به هیچ وجه قابل قبول نیست، زیرا این ائتلاف جغرافیای منطقه را می‌شناسد.

وزارت خارجه سوریه افزود: هدف از حملات ائتلاف آمریکایی فشار بر شهروندانی است که با ورود شبه نظامیان وابسته به گروه موسوم به نیروهای دموکراتیک سوریه "قسد" به روستاهایشان مخالفت کرده‌اند.

این وزارتخانه اعلام کرد: سوریه از برخی از کشورهای عضو ائتلاف آمریکایی که همچنان از کمترین حد شعور انسانی برخوردار هستند می‌خواهد که فورا از این ائتلاف شوم خارج شوند و به واشنگتن، پاریس و لندن اجازه ندهند که جامعه جهانی را نسبت به اهداف خصمانه خود که همان سلطه بر ملت‌های جهان و زورگویی علیه آنان است، گمراه کنند.

وزارت خارجه سوریه از سازمان ملل خواست که امنیت و صلح بین‌المللی را حفظ کرده و نقش خود را به صورت شفاف و بی‌طرفانه ایفا کند و در دام سیاست‌های آمریکا، اسرائیل و غرب که مصداقیت خود را در بین افکار عمومی دنیا از دست داده، گرفتار نشود.

بیش از 30 کشته و زخمی در حملات ائتلاف آمریکایی به البوکمال

منابع محلی گفتند که دو شهرک "الباغوز فوقانی" و "السوسه" در کرانه شرقی رود فرات واقع در حومه شهر البوکمال نیمه شب گذشته هدف حملات شدید جنگنده‌های ائتلاف آمریکایی قرار گرفتند که در پی این حملات بیش از 30 غیرنظامی کشته و زخمی شدند که اکثر آن‌ها زن و کودک هستند.

این در حالی است که مرکز موسوم به دیده بان حقوق بشر سوریه وابسته به معارضان از افزایش شمار کشته‌های حملات ائتلاف آمریکایی در البوکمال به 54 تن خبر داد.

کشف سلاح‌های ساخت غرب در جنوب غرب حماه

نیروهای سوری به بازرسی شهرک "عقرب" در جنوب غرب شهر حماه و اطراف آن ادامه می‌دهند تا امنیت آن را برای بازگشت شهروندان به منازل و زمین‌های کشاورزیشان برقرار کنند.

خبرنگار سانا گزارش داد که نیروی سوری در جریان تفتیش شهرک عقرب سلاح‌های گوناگونی که از تروریست‌ها برجا مانده است، کشف کردند که برخی از این سلاح‌ها ساخت غرب است.

کشف انبارهای سلاح‌های آمریکایی و اسرائیلی برجامانده از تروریست‌ها

ارتش عربی سوریه همچنان به عملیات جست‌وجو و کشف مخفی‌گاه‌های نگهداری سلاح که گروه‌های تروریستی در قلمون شرقی، منطقه البتراء و به سمت بادیه سوریه از خود به جا گذاشته‌اند، ادامه می‌دهد.

یک منبع نظامی به خبرگزاری اسپوتنیک گفت که ارتش سوریه طی روزهای گذشته مقادیر زیادی سلاح و مهمات در کوه‌های قلمون شرقی و البتراء کشف کرده است که بیشتر آن‌ها ساخت آمریکا و رژیم صهیونیستی است.

به گفته این منبع، موشک‌های تاو ساخت آمریکا، سکوهای پرتاب موشک و خمپاره و توپ‌های ضد تانک در بین سلاح‌هایی است که در کوه‌های قلمون شرقی و البتراء کشف شده است.

وی افزود که گروه‌های تروریستی مقادیر زیادی از این سلاح‌ها را در انبارهایی سری در زیر زمین، قبرستان‌ها، و کوه‌ها پنهان کرده بودند.

به گفته این منبع عملیات کشف این انبارهای سلاح از زمان تسلیم شدن گروه‌های تروریستی در قلمون شرقی و خروج آن‌ها از این منطقه آغاز شده و تا امروز ادامه دارد.

یگان‌های ارتش عربی سوریه آوریل گذشته عملیات نظامی خود در قلمون شرقی را کامل کرده و کل کوه‌ها و شهرک‌های شمالی شهر "الضمیر"، کوه‌های البتراء و "الأفعالی" در اطراف شهرک‌های "الرحیبه"، "جیرود" و الناصریه را به کنترل کامل خود در آوردند.

شلیک موشک پاتریوت توسط اسرائیل به یک پهپاد در جولان اشغالی

ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد که پدافند هوایی این رژیم یک فروند موشک پاتریوت به سمت یک پهپاد که از خاک سوریه به پرواز درآمده بود، شلیک کرد.

بر اساس اعلام ارتش رژیم صهیونیستی این دومین بار طی دو روز گذشته است که یک پهپاد به خط آتش‌بس در ارتفاعات جولان اشغالی نزدیک شده است.

 

منبع: تسنیم

ارسال نظر

تازه ها