کد خبر 19450

دبیرکل جنبش عصائب اهل الحق امروز جمعه از مردم استان بصره خواست تا از خطبه مرجعیت دینی در تظاهرات خود بهره برده و ماهیت مسالمت آمیز تظاهرات خود را حفظ کنند.

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، یک منبع امنیتی در استان بصره امروز جمعه به شبکه تلویزیونی السومریه نیوز گفت که یگان هایی از واحد مبارزه با تروریسم وارد استان بصره شده اند.

وی که خواست نامش فاش نشود، افزود: ماموریت این یگان ها حفاظت از تاسیسات نفتی و بنادر استان بصره است.

 تاکید الخزعلی بر بهره برداری از خطبه مرجعیت دینی

دبیرکل جنبش عصائب اهل الحق امروز جمعه از مردم استان بصره خواست تا از خطبه مرجعیت دینی در تظاهرات خود بهره برده و ماهیت مسالمت آمیز تظاهرات خود را حفظ کنند.

قیس الخزعلی در شبکه اجتماعی توئیتر نوشت: الان لازم است که از خطبه مرجعیت دینی بهره برداری شده و همزمان به آن پایبند بود.

وی "بر لزوم این نکته تاکید کرد که خواسته های مردم در سطح خدمات رسانی باقی بماند و ماهیت مسالمت آمیز آن حفظ شود.

عبدالمهدی الکربلائی نماینده مرجعیت دینی عراق در شهر کربلای معلی در خطبه نماز جمعه امروز گفت: این روزها در استان بصره عزیز و برخی مناطق دیگر شاهد اعتراضات مردمی هستیم که بیانگر خواسته های آنها است.

العبادی: برای خدمت رسانی به اهالی بصره آمده ایم

حیدر العبادی نخست وزیر عراق امروز جمعه در جمع گروه کثیری از عشایر و چهره های سرشناس استان بصره گفت: ما برای خدمت رسانی به اهالی بصره آمده ایم . آمده ایم که دست در دست هم به اجرای پروژه ها و خدمات رسانی به مردم این استان اقدام کنیم.

وی افزود: مبالغ مالی لازم برای بصره را به منظور تامین خدمات و بازسازی هزینه خواهیم کرد. بصره مستحق است و اسحقاق آن دارد که برای اهالی آن شغل ایجاد شود.

العبادی گفت: ما به همه مردم بصره ارج می نهیم که خواهان حقوق خود و زندگی شرافتمندانه و خدمات و رفاه هستند. ما درحال گذر از جنگ به صلح هستیم. این امر بعد از آن صورت می گیرد که داعش چهار سال قبل موجودیت ما را تهدید می کرد. ما شش ماه پیش خاک خود را آزاد کردیم و اکنون از جنبه امنیتی و اطلاعاتی با داعش مقابله می کنیم. ما با تفکر داعش مقابله می کنیم و بر آن در داخل و خارج از عراق غلبه خواهیم کرد.

وی افزود:بدون امنیت نمی توان کشور را آباد و اقتصاد را بنا نهاد و فرصت های شغلی ایجاد کرد. طرح کاملی برای بازسازی و آبادانی تهیه کرده ایم. طرح کاملی برای پیروزی بر داعش تهیه کرده و آن را به سرانجام رساندیم. ما بر طایفه گری غلبه کردیم و نیروهای ما ثابت کردند که عراقی هستید و از آن همگان.

العبادی گفت: تامین مداوم آب سالم آشامیدنی نیاز به شیرین کردن آب دریا دارد که سازوکارهای قرارداد با شرکت های مشاوره را آغاز کرده ایم. این طرحی کامل است. ما در مسیر درست حرکت می کنیم.

وی تصریح کرد: شک ندارم که شهروندان بصره برای بصره تظاهرات می کنند. شک ندارم که خرابکاران اهل بصره نیستند. ما دو طرف متخاصم با هم نیستیم. باید دست در دست هم برای اجرایی کردن پروژه ها بدهیم.

حیدر العبادی نخست وزیر عراق امروز با ورود به شهر بصره با محمد عبدالامیر الحلفی مدیرکل توزیع برق جنوب این کشور دیدار کرد.

در بیانیه دفتر العبادی آمده است: در این دیدار وضعیت برق و بیشترین تلاش برای تامین برق برای شهروندان به ویژه در فصل تابستان و کاستن از موانع و ایجاد راهکار برای تداوم برق رسانی به شهروندان بررسی شد.

حیدر العبادی امروز دستوراتی را درخصوص استان بصره صادر کرد. وی امروز برای اطلاع از تحولات امنیتی و تظاهرات در استان بصره وارد شهر بصره شد.

 

منبع: تسنیم

ارسال نظر

تازه ها