کد خبر 19166

وزیر خارجه لبنان

وزیر خارجه لبنان در حالی که از کمک مالی هلند به این کشور تقدیر کرد، گفت: اوضاع اقتصادی این کشور به دلیل بحران آوراگان سوری وخیم و در آستانه فروپاشی است و تنها راه حل این مشکل بازگشت آوارگان سوری است.

به گزارش پایگاه خبری "بااقتصاد"، به نقل از روسیا الیوم، جبران باسیل، وزیر خارجه لبنان در دیدار با سیگرید کاگ، وزیر تجارت خارجه و توسعه و همکاری در هلند گفت: بازگشت آوارگان سوری به وطنشان به تدریج و به کندی صورت می‌گیرد. این بازگشت باید از طریق سیاست تشویق به جای سیاست منع بازگشت تقویت شود. ما در این دیدار تأکید کردیم که لبنان همواره به اصل عدم بازگشت اجباری احترام می‌گذارد اما آوارگان سوری خود خواهان تسریع در بازگشتشان هستند.

وی از هلند برای کمک‌های مالی‌اش طی چهار سال گذشته که به ۲۰۰ میلیون یورو می‌رسد قدردانی کرد.

باسیل گفت:‌ اینجا باید بار دیگر اقدامات متجاوزان اسرائیل علیه حاکمیت لبنان و کیفرخواستی که جامعه جهانی علیه اسرائیل به دیوان کیفری بین المللی به دلیل ارتکاب جنایت‌هایی علیه فلسطینی‌ها ارائه کرده، یادآور شویم. درصورتی که این مسئله مجددا نادیده گرفته شود نشان دهنده نبود عدالت بین المللی است.

باسیل تأکید کرد که اوضاع اقتصادی به دلیل بحران آوارگان سوری وخیم و در آستانه فروپاشی است. تنها راه‌حل این بحران بازگشت آوارگان است.

منبع : خبرگزاری ایسنا 

ارسال نظر

تازه ها