کد خبر 19146

بعد از کناره گیری آنتونیو کندی که توسط ریگان به عنوان قاضی فدرال انتخاب شده بود اکنون دونالد ترامپ یک قاضی بسیار محافظه کار را به عنوان قاضی فدرال انتخاب کرد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، دونالد ترامپ قاضی برت کاوانا را به عنوان عضو جدید دیوان عالی فدرال معرفی کرد. 

برت کاوانا در حال حاضر قاضی دادگاه استیناف بخش کلمبیا است. وی در زمان ریاست جمهوری جورج دبلیو بوش با تائید سنا به این سمت منصوب شد. کاناوا پیش از این به عنوان منشی ستاد دفتر کاخ سفید - فردی که مسوولیت تهیه اسناد را برای ریاست جمهوری بر عهده دارد – در دولت جورج دبلیو بوش خدمت کرده بود. همچنین کاناوا در جریان تحقیقات بازپرس ویژه کنت استار که در نهایت به استیضاح بیل کلینتون انجامید، نقش مهمی داشته است. برت کاناوا 53 ساله ، پیرو مذهب کاتولیک ، متاهل و فارغ التحصیل دانشگاه ییل است

به لحاظ صدور احکام قضایی و تشریح دادگاه های حقوقی ، کاناوا را فردی عمیقا محافظه کار شناخته می شود . وی مخالف رای تاریخی دیوان عالی فدرال موسوم به پرونده " رو علیه وید " در قانونی اعلام شدن سقط جنین است . کاناوا همچنین احکامی در مخالفت با قانون بیمه های درمانی مقرون به صرفه موسوم به " اوباماکر " صادر کرده است . مخالفت با قوانین " هوای پاک " و حمایت از برنامه های ضد تروریستی دولت امریکا از دیگر ویژگی های حقوقی – قضایی نامزد عضویت دیوان عالی فدرال محسوب می شود.

گرچه کندی نیز به عنوان قاضی محافظه کار و منصوب شده از سوی یک رییس جمهوری جمهوریخواه – رونالد ریگان – قلمداد می شد ؛ با این حال وی در مدت حضور در دیوان عالی فدرال تلاش کرد رویه میانه را در پیش گیرد و بعضا به پرونده های مورد علاقه لیبرال ها رای مثبت دهد. از این رو ، جانشینی کندی محافظه کار میانه رو با کاناوای عمیقا محافظه کار، وزنه محافظه کاران را در عالی ترین مرجع حقوقی – قضایی و نهاد صاحب صلاحیت انحصاری تفسیر قانون اساسی سنگین تر خواهد کرد. از این رو قابل انتظار خواهد بود که برای تائید صلاحیت کاناوا در سنای ایالات متحده جنگ تمام عیاری میان محافظه کاران و لیبرال ها در بگیرد . برنده این جنگ تمام عیار، سپهر سیاسی – اجتماعی آمریکا را برای دهه ها رقم خواهد زد .

منبع: کانال تلگرامی وبسایت تحلیلی خبری آمریکا از درون 

 

 

 

 

ارسال نظر

تازه ها