کد خبر 19110

دولت ایران تصمیم دارد ۳۰۰ میلیون یورو از دارایی‌های خود را از بانک تجاری ایران و اروپا به صورت نقد و با هواپیما به داخل کشور منتقل کند.

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، رویترز به نقل از بیلد می نویسد: دولت ایران تصمیم دارد ۳۰۰ میلیون یورو از دارایی‌های خود را از بانک تجاری ایران و اروپا به صورت نقد و با هواپیما به داخل کشور منتقل کند. تهران این موضوع را به اطلاع برلین رسانده و دولت آلمان در حال بررسی این موضوع است.

ایران خواستار برداشت این پول از حساب‌های دولتی خود در بانک تجارتی ایران و اروپا در شهر هامبورگ آلمان است. 

برداشت ۳۰۰ میلیون یورو از حساب‌های ایران در این بانک باید توسط سازمان نظارت بر فعالیت‌های مالی آلمان تصویب شود. این سازمان‌ به پرسش‌های دویچه‌وله در مورد زمان و معیارهای تصمیم‌گیری برای موافقت یا رد یک درخواست نوشته است: «در مورد زمان مورد نیاز برای بررسی یک درخواست نمی‌توان پاسخی عمومی داد. این زمان به نوع درخواست و مواردی که باید بررسی شوند، بستگی دارد.»

نوع درخواست ارائه شده از سوی دولت آلمان برای بررسی درخواست ایران در سازمان نظارت برفعالیت‌های مالی، به درخواست بررسی انگیزه منوط است. به گفته سخنگوی مطبوعاتی این سازمان این نوع درخواست برای دریافت اطلاعات کافی و روشن در مورد روند انجام یک معامله مطرح می‌شود.

 

منبع: مهر

ارسال نظر

تازه ها