کد خبر 19078

ماکرون اعلام کرده است

امانوئل ماکرون قصد دارد دست به اصلاحات اجتماعی بزند، رئیس جمهور جوان گفته است که این اصلاحات مربوط به سیستم بازنشستگی و مقابله با فقر در سال آتی است.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، دفتر امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه به جزئیات زیادی درباره مسائل خاصی که وی قرار است در این سخنرانی یک ساعته ارائه کند، اشاره‌ای نکرد اما اصلاحات مربوط به سیستم بازنشستگی و برنامه مقابله با فقر در سال آتی میلادی ارائه می‌شود.

قانونگذاران روز سه شنبه به بحث و مناظره درباره درخواست ماکرون برای تغییرات در قانون اساسی با هدف ساده سازی روند قانونگذاری شامل کاهش تعداد کرسی‌ها در مجمع ملی و سنا به یک سوم می‌پردازند.

وی همچنین به دنبال کاهش مالیات و تسهیل در قوانین کاری، تغییرات در امر مسکن و آموزش و تجدیدنظر در اپراتور ملی خط آهن ریلی SNCFبا وجود مقاومت اتحادیه است.

اما تعداد زیادی از منتقدان شامل آنهایی که در حزب ماکرون هستند وی را به بی اعتنایی به نگرانی‌های رای دهندگان متهم می‌کنند.

این رویکرد از سوی ماکرون باعث شده تا برخی از قانونگذاران در هر دو حزب راست و چپ سخنرانی وی را بایکوت کنند.

براساس نظرسنجی روز پنجشنبه موسسه "اودوکسا" مشخص شد که تنها 29 درصد از رای دهندگان فکر می‌کنند که سیاست‌های ماکرون عادلانه است، با این حال 75 درصد هم گفتند که او پویاست و 45 درصد نیز گفتند که او دوست داشتنی است.

منبع : خبرگزاری ایسنا

ارسال نظر

تازه ها