کد خبر 19072

در حالی رئیس جمهور سابق برزیل که دارای محبوبیت زیادی در میان برخی از برزیلی ها است در زندان به سر می برد که آنها با تجمع در مقابل زندان برای آزادی وی تجمع کردند اما رئیس دادگاه پیش از برگزاری انتخابات رئیس جمهوری حکم ماندن او در زندان ب اتهام فساد را داد.

به گزارش پایگاه خبری "بااقتصاد"، به نقل از خبرگزاری فرانسه، این حکم در پی کش و قوس‌های فراوان درباره آزادی لوئیس ایناسیو لولا داسیلوا، رئیس جمهوری پیشین برزیل پیش از انتخابات ریاست جمهوری این کشور آمریکای لاتین اعلام شده است.

با وجود اینکه داسیلوا در حال سپری کردن 12 سال محکومیتش به اتهام فساد است، اما همچنان از محبوبیت زیادی در میان مردم برزیل برخوردار است و براساس نظرسنجی‌ها، وی شانس زیادی برای پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری اکتبر سال جاری میلادی را دارد.

قاضی پدرو گبران نتو، از دادگاه تجدیدنظر حکم مربوط به آزادی داسیلوا را رد کرده و دستور داد که وی باید همچنان در زندان بماند.

قاضی کشیک "روجریو فاورتو" از دادگاه استیناف شهر پورتو آلگره در جنوب برزیل به نفع آزادی داسیلوا رای داد اما قاضی ارشد مقابله با فساد برزیل به نام "سرجیو مورو" که در سال 2017 حکم بازداشت و حبس رئیس جمهوری پیشین را صادر کرده بود، اعلام کرد که قاضی کشیک اختیار اینکه آزادی داسیلوا را اعلام کند، ندارد.

در پی اعلام حکم قاضی دادگاه تجدیدنظر در باقی ماندن داسیلوا در زندان، بیش از 1000 تن از حامیانش درمقابل زندانی که وی در آن حبس خود را می‌گذراند، تجمع کرده و پرچم‌های برزیل را به اهتزاز درآورده و خواستار آزادی وی شدند.

در نهایت، رئیس دادگاه تجدیدنظر به این مساله پایان داد و اعلام کرد که رئیس جمهوری پیشین برزیل باید در زندان بماند.

منبع : خبرگزاری ایسنا

ارسال نظر

تازه ها