کد خبر 19060

برای حمایت از گروههای تروریستی رخ داد

یک کارشناس مسائل غرب آسیا مدعی شد که آمریکا برای ساماندهی گروه‌های تروریستی، به دنبال ایجاد یک منطقه پرواز ممنوعه در جنوب سوریه است

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، حسین کنعانی‌مقدم با بیان اینکه منطقه جنوب سوریه یکی از مهمترین نقاط راهبردی این کشور است، بیان داشت: اهمیت این نقطه به‌خاطر هم مرزی با اردن، رژیم صهیونیستی و لبنان است.


وی ادامه داد: باتوجه به اینکه بخشی از گروه‌های تروریستی در جنوب سوریه در حمایت از آمریکا و رژیم صهیونیستی هستند، دولت سوریه راهبرد خود را بر پاکسازی این منطقه و بستن کریدور‌های مرزی تدارکاتی‌شان به اردن و رژیم صهیونیستی بنا نهاده لذا تمرکز نیروی ارتش سوریه فعلا در این مناطق است.

کارشناس مسائل غرب آسیا خاطرنشان کرد: ارتش سوریه با توجه به تمام مخالفت‌ها و اخطار‌هایی که آمریکا و رژیم صهیونیستی می‌دادند، عملیات خود را در درعا انجام داده و توانست بخش عمده‌ای از منطقه درعا و قنیطره را به تصرف خود در آورد. رژیم صهیونیستی در قنیطره با تانک‌های خود در حمایت از گروه‌های تروریستی وارد کار شد و مواضع ارتش سوریه را زیر آتش گرفت. 

کنعان‌ مقدم تاکید کرد: آمریکا به دنبال این است، یک منطقه پرواز ممنوعه را در جنوب سوریه هم مرز با اردن و رژیم صهیونیستی ایجاد کنند تا بقیه گروه‌های تروریستی را در این منطقه ساماندهی کند.
 

وی در عین حال خاطرنشان کرد: با عملیات ارتش سوریه در درعا و قنیطره، آن طرح با شکست مواجه شد. طرح آمریکا و صهیونیست‌ها این بود که در مرز سوریه، عراق و اردن در منطقه تنف این پایگاه دائمی را مانند آنچه در بکرام و دیگر مناطق سوریه بود ایجاد کنند.

کارشناس مسائل غرب آسیا تاکید کرد: گرچه آمریکایی‌ها برای عدم انجام عملیات در منطقه تنف، به ارتش سوریه اخطار قرمز دادند، ولی نتوانستند جلوی ارتش سوریه، محور مقاومت، نیرو‌های مردمی و حتی حشدالشعبی عراق را بگیرند و آن‌ها را از خواسته خود بازدارند.
 

کنعانی مقدم یادآور شد: گروهک‌های تروریستی که دیگر استقرار پادگانی در عراق و اطراف دمشق ندارند، چاره‌ای جز این ندارند که خودشان را به مناطق تحت کنترل آمریکا و حمایت رژیم صهیونیستی مانند قنیطره و مرز‌های جولان نزدیک کنند.

 

منبع: میزان

ارسال نظر

تازه ها