کد خبر 19017

حسین موسویان مذاکره کننده هسته ای پیشین ایران در یک سخنرانی در کانادا 7 راهکار برای ایجاد ثبات در خاورمیانه را ارائه داد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، سیدحسین موسویان عضو ارشد تیم پیشین هسته‌ای کشورمان طی یک سخنرانی در سازمان "گروه 78 کانادا" هفت اقدام ضروری برای ایجاد صلح و ثبات در خاورمیانه را برشمرد 

اول: همکاری مشترک قدرتهای منطقه ای شامل ایران، عربستان، ترکیه، مصر و عراق،

 دوم: همکاری مشترک پنج قدرت عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل،

سوم: نشست مشترک پنج قدرت جهانی و پنج قدرت منطقه برای توافق درمورد اصول مشترک حل بحرانهای منطقه،

چهارم: تعیین اصول مشترک حل بحرانها براساس: خواست اکثریت مردم، تشکیل حکومت فراگیر با مشارکت اکثریت و اقلیت، انتخابات آزاد با نظارت سازمان ملل.

 پنجم: ایجاد سیستم همکاری و امنیت مشترک منطقه ای با حضور ایران، شش کشور عرب حاشیه خلیج فارس و عراق برای تامین امنیت و صلح و ثبات توسط خود کشورهای منطقه.

ششم: مقابله با استفاده از زور و صدور تروریسم به کشورها برای ساقط کردن دولتها همچون حکایت امروز سوریه. چالش ایران و آمریکا هم از زمانی آغاز شد که آمریکا وارد پروژه تغییر رژیم درایران شد.

هفتم: عدم استفاده ابزاری از تروریسم برای صدور سلاح و نظامی کردن خاورمیانه توسط آمریکا. ترامپ در دیدار با امیر قطر گفت که کشورهای عربستان و امارات و قطر از تروریسم حمایت کرده، الان قول داده اند که نکنندواز ما اسلحه بخرند! این یک فاجعه درنرمهای بین المللی است

منبع: اعتماد آنلاین

ارسال نظر

تازه ها