کد خبر 18978

سیل در ژاپن بحران ایجاد کرده و تاکنون 60 نفر جان خود را از دست داده اند و 50 نفر نیز مفقود شده اند که احتمال می رود تعداد آنها افزایش یابد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، مقام‌های ژاپنی اعلام کردند شمار تلفات سیل و رانش زمین ناشی از بارش شدید باران در غرب کشور در حال افزایش است به طوری که تا صبح یکشنبه تعداد جان باختگان از مرز ۶۰ نفر عبور کرده است و احتمال افزایش این آمار نیز وجود دارد.

به گزارش ایرنا از کیودو، تا زمان مخابره این خبر دستکم ۵۰ نفر هم مفقود هستند که مقامات پیش بینی کرده اند شمار زیادی از این افراد هم کشته شده باشند.
در حال حاضر و همزمان با سومین روز بارش ها، امدادگران ژاپنی جستجوی خود را برای یافتن مفقودان گسترش داده اند، برخی از افراد که به نظر می‌رسد جریان آب آن‌ها را به درون رودخانه‌ها و یا کانال‌های برده است، از جمله مفقودین هستند، از ده‌ها نفر دیگر هم از زمانی که خانه هایشان دستخوش رانش زمین شده است، خبری در دست نیست.
در عین به چهار میلیون و ۳۰۰ هزار نفر در ۲۳ حوزه مرکزی تا جنوب غربی ژاپن دستور داده شده است منازل خود را تخلیه کنند.
سازمان هواشناسی ژاپن در اوایل امروز یکشنبه هشدار اضطراری برای بارش سنگین باران در استان‌های 'اهیم' و 'کوچی' صادر کرده است.
در حوزه 'اوکایاما' نیز تلاش‌ها برای نجات صد‌ها نفر از مردم که در سقف خانه‌های خود به دام افتاده اند ادامه دارد.
بنا بر گزارش‌ها، بیش از ۱.۷ میلیون نفر از ساکنان مناطق تحت تاثیر سیل در ژاپن، مجبور به ترک منازل خود شده‌اند.
'شینزو آبه' نخست وزیر ژاپن هم به اعضای کابینه اش دستور داده است برای جلوگیری از گسترش خسارات ناشی از بارش باران‌های شدید در غرب کشور، با مقامات محلی همکاری کنند.
آبه این وضعیت را بسیار جدی توصیف کرد و دستور تلاش‌های امدادی تمام عیار توسط امدادگران را صادر کرد.
'یوشیهیدی سوگا' دبیر کابینه ژاپن نیز اعلام کرد ۵۴ هزار نیروی دفاعی، پلیس و آتش نشان این کشور بسیج شده اند تا به جستجوی قربانیان این حادثه از جمله افراد زخمی، کشته و به دام افتاده در نواحی سیل زده بپردازند.
شب گذشته نیز زلزله‌ای به بزرگی ۶ ریشتر منطقه شیبا در غرب توکیو پایتخت ژاپن را لرزاند.
سازمان هواشناسی ژاپن بارندگی شدید را برای چند روز آینده پیش‌بینی کرده است.

منبع: انتخاب 

ارسال نظر

تازه ها