کد خبر 18970

پمپئو اعلام کرد

وزیر امور خارجه کاخ سفید همچنان بر مواضع آمریکا در مذاکراتش با کره شمالی پافشاری می کند و افزود تحریم های این کشور تا زمان خلع کامل سلاح هسته ای پا برجاست .

به گزارش پایگاه خبری "بااقتصاد"، به نقل از کانال خبری آسیا، مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا امروز یکشنبه در سخنانی تاکید کرد: تحریم‌های کره شمالی تا زمانی پابرجا خواهد بود که پیونگ یانگ به خلع سلاح کامل هسته‌ای دست یابد.

بر اساس این گزارش، پامپئو که پس از مذاکره با مقام‌های کره شمالی وارد توکیو پایتخت ژاپن شده است، افزود: واشنگتن به اعمال تحریم ها تا زمانی ادامه خواهد داد که کره شمالی به طور کامل خلع سلاح اتمی قابل راستی آزمایی را انجام دهد.

پامپئو در توکیو به سر می برد تا در دیدار با وزرای خارجه ژاپن و کره جنوبی، جزئیات مربوط به مذاکراتش با مقام‌های کره شمالی را با آنها در میان بگذارد.

پامپئو در کنفرانس خبری مشترک با وزیر خارجه کره جنوبی گفت: مذاکرات طولانی درباره خلع سلاح کامل اتمی با مقام‌های کره شمالی داشتیم. یک مکانیسم راستی آزمایی مرتبط با خلع سلاح کامل هسته‌ای وجود خواهد داشت، این چیزی است که رهبران آمریکا و کره شمالی بر سر آن به توافق رسیده اند.

این در شرایطی است که کره شمالی از نگرش مذاکره‌کنندگان آمریکایی در جریان گفتگوهای کاری این هفته برای بررسی جزئیات چگونگی غیرهسته‌ای‌کردن شبه‌جزیره کره که از سوی سران دو کشور در نشست سنگاپور مورد موافقت قرار گرفته بود، ابراز تأسف کرد.

در بیانیه‌ای که از سوی سخنگوی وزارت خارجه کره شمالی در خبرگزاری مرکزی کره شمالی منتشر شده است، تلاش ایالات متحده برای غیرهسته‌ای‌‌کردن یکجانبه و اجباری پیونگ‌یانگ مورد انتقاد قرار گرفته است.

منبع : خبرگزاری تسنیم

ارسال نظر

تازه ها