کد خبر 18818

وزارت اقتصاد و دارایی فرانسه اعلام کرد اتحادیه اروپا باید در مقابل تهدیدات رئیس جمهور آمریکا متحد بماند و مذاکرات با واشنگتن را تا زمان لغو تعرفه‌ها آغاز نکند

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، وزارت اقتصاد و دارایی فرانسه اعلام کرد اتحادیه اروپا باید در مقابل تهدیدات حمایت‌گرایی دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا متحد بماند و مذاکرات با واشنگتن را تا زمان لغو تعرفه‌ها آغاز نکند.

این واکنش پس از آن روی داد که آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان روز پنجشنبه از کاهش تعرفه‌های اتحادیه اروپا بر واردات خودرو از آمریکا حمایت کرد.

یک منبع در وزارت اقتصاد فرانسه گفت: «موضع اصولی ما این است که ما همیشه آماده آغاز مذاکرات با آمریکا هستیم، اما تنها زمانی که تهدیدات رفع شود.»

این منبع افزود: «اتحادیه اروپا باید موضع واحدی در مقابل آمریکا حفظ کند، این اقدام به ما قدرت می‌دهد. هر موضع جدید باید توسط تمام کشور‌های عضو اتحادیه اروپا پذیرفته شود.»

مرکل در واکنش به پیشنهاد واشنگتن به سازندگان آلمانی این موضوع را بیان کرد و راه را برای سناریو‌های جدید برای خروج از مناقشه تجاری گشود.

این سخنان مرکل در نگاه نخست، مذاکرات تجاری رسمی با آمریکا را که در اختیار کمیسیون اروپا است، رد می‌کند.

ژان کلود یونکر، رئیس کمیسیون اروپا قرار است پیش از پایان ماه به واشنگتن سفر کند.

یک منبع اروپایی که خواست نامش فاش نشود، تصریح کرد: «تنها آلمانی‌ها نیستند که صنعت خودرو دارند. فرانسه، اسپانیا و یا اسلواکی نیز همین گونه هستند.»

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظر

تازه ها