کد خبر 18173

۳۱ درصد شرکت کنندگان در یک نظرسنجی در این کشور گفتند

به دنبال قطبی شدن شدید فضای سیاسی در نزد افکار عمومی آمریکا ۳۱ درصد شرکت کنندگان در یک نظرسنجی در این کشور گفتند معتقدند «این احتمال وجود دارد که آمریکا تا پنج سال آینده یک بار دیگر شاهد وقوع جنگ داخلی باشد.»

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، به دنبال قطبی شدن شدید فضای سیاسی در نزد افکار عمومی آمریکا در موضوعاتی مانند مهاجرت و انتقادات عمومی اخیر از مقامات دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا ۳۱ درصد شرکت کنندگان در یک نظرسنجیدر این کشور گفتند معتقدند «این احتمال وجود دارد که آمریکا تا پنج سال آینده یک بار دیگر شاهد وقوع جنگ داخلی باشد.»

دموکرات‌ها با ۳۷ درصد کمی بیشتر، نگران وقوع یک جنگ داخلی ثانویه بودند و ۳۲ درصد جمهوری خواهان نیز در نظرسنجی موسسه «راسموسن ریپورتس/ Rasmussen Reports» معتقد بودند چنین جنگی رخ خواهد داد.  

۵۹ درصد نیز فکر می‌کردند این احتمال وجود دارد که مخالفان دونالد ترامپ دست به خشونت بزنند.

نظرسنجی موسسه راسموسن ریپورتس در فاصله بیست و یکم تا بیست و چهارم ژوئن با شرکت هزار رای دهنده آمریکایی انجام شده است.

نخستین جنگ داخلی آمریکا جنگی بود که در فاصله سال‌های ۱۸۶۱ تا ۱۸۶۵ و بر اثر مشاجره و تنش‌های طولانی مدت بر سر مسئله برده داری اتفاق افتاد. جنگ زمانی در سال ۱۸۶۱ شروع شد که کمی پس از روی کار آمدن آبراهام لینکلن، شانزدهمین رئیس جمهور آمریکا نیرو‌های کنفدراسیون ایالات آمریکا متشکل از ایالات طرفدار حفظ برده‌داری که بیشتر ایالات جنوبی بودند به کارولینای جنوبی حمله کردند. در مقابل کنفدراسیون ایالات، اتحادیه ایالات آمریکا قرار داشت که متشکل از ایالات ملی‌گرای مخالف برده‌داری بود و بیشتر مناطق شمالی این کشور را در برداشت. این جنگ با پیروزی ایالات مخالف برده‌داری به پایان رسید.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

 

ارسال نظر

تازه ها