کد خبر 16695

وزیر خارجه آمریکا، پس از برگزاری نشست رئیس جمهور آمریکا و رهبر کره شمالی در سنگاپور گفت واشنگتن انتظار دارد پیونگ یانگ طی 2 سال و نیم، گام‌هایی چشمگیر در مسیرخلع سلاح هسته‌ای بردارد

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، یک روز پس از برگزاری نشست دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا و کیم جونگ-اون، رهبر کره شمالی در سنگاپور گفت واشنگتن انتظار دارد پیونگ یانگ طی 2 سال و نیم، گام‌هایی چشمگیر در مسیرخلع سلاح هسته‌ای بردارد.

وزیر خارجه آمریکا افزود شخص او در پیگیری پیشرفت های پیونگ یانگ در این باره، نقش اصلی را بر عهده خواهد داشت. پمپئو همچنین پیش بینی کرد آمریکا و کره شمالی در هفته های آتی، دوباره با یکدیگر تماس خواهند گرفت.

پمپئو همچنین تصریح کرد ترامپ و کیم جونگ-اون بر سر مسائل زیاد دیگری نیز به توافق رسیده اند، اما در سند امضاشده نهایی اشاره ای به آنها نشده است. وی افزود در گفتگوهای آتی درباره این مسائل رایزنی خواهد شد.

راشا تودی در ادامه می افزاید علی رغم اینکه واشنگتن دیدار ترامپ وکیم جونگ-اون را موفقیت آمیز توصیف کرده است، پمپئو تأکید کرد هنوز کار زیادی در این باره باید انجام شود و راه درازی در پیش است.

رئیس جمهور آمریکا و رهبر کره شمالی بامداد روز گذشته (سه شنبه) به منظور گفتگو درباره راه‌های عاری سازی هسته ای شبه جزیره کره، در سنگاپور دیدار کردند. 

 

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان

 

ارسال نظر

تازه ها