کد خبر 16680

مجلس عوام کانادا با تصویب طرحی، هرگونه مذاکره با ایران برای از سرگیری روابط دیپلماتیک را متوقف کرد

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، کانادا، دولت جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا، هدف طولانی مدت خود برای بهبود روابط دیپلماتیک با ایران را متوقف کرد.

مجلس عوام کانادا روز گذشته  12 ژوئن (22 خرداد) با تصویب طرحی، هرگونه مذاکره با ایران برای از سرگیری روابط دیپلماتیک را متوقف کرد.

«گارنت جنِس» نماینده محافظه کار مجلس عوام کانادا چندی پیش این طرح را ارائه کرد. نمایندگان محافظه کار مجلس عوام کانادا نیز طرح های مشابهی برای توقف مذاکرات برای از سرگیری روابط دیپلماتیک با تهران را ارائه داده بودند که همه آنها از سوی نمایندگان لیبرال (حامی جاستین ترودو) رد شدند.

این طرح روز گذشته از سوی نمایندگان محافظه کار مجلس عوام کانادا تایید شد و با حمایت جاستین ترودو از آن، نمایندگان لیبرال نیز به آن رای مثبت دادند.

گفته می شود تصویب این طرح، چرخشی در سیاست های ترودو است که پیش از این به دنبال برقراری روابط دیپلماتیک با تهران بود. به موجب این طرح، دولت کانادا باید هر اقدامی را که در راستای مذاکره برای از سرگیری روابط دیپلماتیک تهران- اوتاوا انجام شده است، متوقف کند.

دولت پیشین کانادا که موضعی سرسخت در برابر ایران داشت. اواخر تابستان سال 1391 روابط دیپلماتیک بین کانادا و ایران به حالت تعلیق درآمد. ترودو پس از روی کار آمدن ضمن اذعان به تصمیم اشتباه دولت پیشین کانادا در خصوص قطع روابط دیپلماتیک با تهران، از تلاش برای از سرگیری این روابط و بازگشایی سفارت در تهران خبر داده بود.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

 

ارسال نظر

تازه ها