کد خبر 16645

فرمانده نظامی هم‌پیمان ارتش سوریه

یک فرمانده نظامی همپیمان ارتش سوریه ضمن بیان اینکه ارتش سوریه سامانه های دفاعی را در مرز جولان مستقر کردیم گفته است هرگونه راهکار واقعی برای مساله سوریه از طریق روش روسیه بعید است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، به نقل از روزنامه فرامنطقه‌ای الحیاة، رسانه مرکزی جنگ وابسته به حزب‌الله لبنان که اخبار جنگ سوریه را مخابره می‌کند تصاویری از سامانه‌های دفاع هوایی ساخت روسیه "پانتسیر اس ۱" منتشر کرد.

این فرمانده نظامی هم‌پیمان ارتش سوریه تاکید کرد، به منظور تقویت یگان‌های دفاع هوایی در منطقه قرار شده سامانه‌های دفاعی بیشتری در وهله اول برای ترمیم سامانه دفاع هوایی علیه اسرائیل در این منطقه مستقر شوند.

وی به رویترز گفت، مقدمات عملیات نظامی در جنوب غرب سوریه تکمیل شده اما نیروهای دولت سوریه در حال حاضر روی نابودی کانون داعش در نزدیکی شهر السوایداء که تحت کنترل ارتش سوریه است، کار می‌کنند.

از سوی دیگر در راستای تلاش‌های سیاسی مختار تلوبردی، معاون اول وزیر خارجه قزاقستان گفت که کشورش آماده است تا از برگزاری دیدارهای بین‌المللی درباره حل و فصل بحران سوریه میزبانی کند.

وی به امکان میزبانی کنفرانسی بین‌المللی گسترده برای بررسی بحران سوریه اشاره کرد.

در مقابل یحیی العریضی، سخنگوی هیئت مخالفان سوریه اعلام کرد که نتایج مذاکرات سوچی و آستانه باید در راستای روند ژنو باشد.

وی مدعی شد که روسیه همواره برای دادن بعد سیاسی به آستانه و منحصر کردن مساله سوریه به موضوع قانون اساسی با هدف از بین بردن روند ژنو تلاش می‌کند.

وی وجود هرگونه راهکار واقعی برای مساله سوریه از طریق روش روسیه را بعید دانست.

 

ارسال نظر

تازه ها