کد خبر 16612

وزارت خارجه سوریه در ۲ نامه‌ای جداگانه در ارتباط با جنایت جنگنده‌های ائتلاف غیر قانونی آمریکا در بمباران خانه‌های غیر نظامیان سوری که منجر به جان باختن ۱۲ نفر از اعضای یک خانواده سوری شد، از این ائتلاف شکایت کرد

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، وزارت امور خارجه سوریه از ائتلاف به اصطلاح ضد داعش آمریکا به سازمان ملل و شورای امنیت شکایت کرد.

وزارت خارجه سوریه سه شنبه در ۲ نامه‌ای جداگانه در ارتباط با جنایت جنگنده‌های ائتلاف غیر قانونی آمریکا در بمباران خانه‌های غیر نظامیان سوری در «تل‌ الشایر» واقع در ریف استان «حسکه» که منجر به جان باختن ۱۲ نفر از اعضای یک خانواده سوری شد، از این ائتلاف شکایت کرد.

به گزارش خبرگزرای رسمی سوریه (سانا)، در این نامه‌ها آمده است: «چهره واقعی و جنایتکار این ائتلاف با اقدامات زشت خود در برابر همه ملت‌های دنیا آشکار است و همه تلاش‌ها و پنهانکاری‌هایی که این ائتلاف از رهگذر آن به دنبال سرپوش گذاشتن بر حملات جنگنده‌های خود بوده، برملا شده است؛ حملاتی که بدون هیچ دلیل و توجیهی علیه زنان، کودکان، آوارگان و شهروندان بی‌گناهی صورت می‌گیرد که از اقدامات تروریسم داعش در حال فرار بوده و در دام توحش جنگنده‌های آمریکایی می‌افتند».

وزارت خارجه سوریه تأکید کرد که تداوم جنایت‌های ضد انسانی ائتلاف آمریکا علیه مردم سوریه و حمایت از تروریسم و استفاده از تروریست‌ها و شبه نظامیان جدایی طلب با هدف تحقیق اهدافش در سوریه نشان از ضعف و سستی سازمان ملل و شورای امنیت در اعمال قانون بین‌الملل و اصول منشور این سازمان دارد.

تلویزیون سوریه  امروز سه شنبه گزارش داد که جنگنده‌های آمریکا در حمله به مدرسه‌ای در ریف الحسکه واقع در شمال سوریه ۱۸ تن را کشتند.


چهار خواهری که در حملات آمریکا جان باختند

 

 

منبع: فارس

 

ارسال نظر

تازه ها