کد خبر 16451

بنیامین نتانیاهو در سخنانی گفت که ایران باعث شده اسرائیل و کشورهای عربی روابط نزدیکی با یکدیگر داشته باشند و اکنون روابطمان «فراتر از حد تصور» است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، «بنیامین نتانیاهو»، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی می‌گوید روابط این رژیم با کشورهای عربی، «فراتر از حد تصور» رو به بهبود است.

او در اظهاراتی که سخنگوی نخست‌وزیری رژیم صهیونیستی بامداد دوشنبه (۲۱ خردادماه) در توئیتر منتشر کرد، گفته است: «ایران اسرائیل و کشورهای عربی را بیش از هر زمان دیگر به یکدیگر نزدیک کرده است. روابط ما، فراتر از حد تصور رو به بهبود است.»

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی همچنین درباره کشورهای عربی گفته است: «آنها مزایای موضع‌گیری‌های قدرتمندانه اسرائیل را درک می‌کنند و می‌دانند که فناوری اسرائیل می‌تواند به بهتر شدن زندگی مردمشان کمک کند.»

نتانیاهو در بخش دیگری از اظهاراتش درباره توافق هسته‌ای برجام و مذاکرات جاری دولت «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا با کره شمالی هم ادعاهایی مطرح کرد.

وی گفت: «تصور کنید رئیس‌جمهور ترامپ با نوعی توافق برگردد که بریتانیا، فرانسه و آلمان آن را تحسین کنند اما کره جنوبی و ژاپن بگویند موجودیت آنها را تهدید می‌کند. همین اتفاق درباره توافق هسته‌ای ایران رخ داد.»

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی گفت: «آن توافق مورد تحسین کسانی قرار گرفت که در دامنه برد موشکی ایران قرار نمی‌گرفتند اما اسرائیل، عربستان سعودی و دیگران گفتند که به ایران زرادخانه هسته‌ای می‌دهد و آنها از آن اول علیه ما و بعداً هم با موشک‌های دوربردی که می‌سازند علیه بقیه استفاده خواهند کرد.»

رژیم صهیونیستی تنها دارنده سلاح‌های هسته‌ای در منطقه به شمار می‌رود که با حمایت‌های آمریکا و کشورهای غربی، از امضای پیمان‌های بین‌المللی برای نظارت بر برنامه تسلیحات هسته‌ای خود خودداری کرده است.

منبع: فارس

ارسال نظر

تازه ها