کد خبر 16409

وزیر اقتصاد ایتالیا اعلام کرد هیچ بحث و صحبتی در خصوص خروج (ایتالیا) از منطقه یورو وجود ندارد

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، پس از شروع به کار دولت جدید ایتالیا و شنیده شدن زمزمه هایی مبنی بر تمایل اعضای این دولت به خروج از منطقه یورو، وزیر اقتصاد ایتالیا چنین موضوعی را رد کرد.

«جوانی تریا»، وزیر اقتصاد ایتالیا در اولین مصاحبه خود اعلام کرد هیچ بحث و صحبتی در خصوص خروج (ایتالیا) از منطقه یورو وجود ندارد. در همین زمینه، روزنامه ایتالیایی زبان «لیبرو کوتیدیانو» نیز در گزارش جداگانه ای نوشت: جوانی تریا، وزیر اقتصاد ایتالیا، در مصاحبه ای اعلام کرد کاهش بدهی های عمومی دولت، کسری بودجه، خارج نشدن از یورو و استقبال از طرح های بزرگ، از جمله اولویت های کاری ماست.

وزیر اقتصاد ایتالیا گفت موضع دولت روشن است و اعضای آن نیز یک صدا هستند. هیچ بحث و تبادل نظری در خصوص خروج از منطقه یورو نیز مطرح نیست. این روزنانه نوشت: هدف از این سخنان تریا شاید تلاش برای پایان دادن به نابسامانی در اقتصاد و بازار این کشور است.

وزیر اقتصاد ایتالیا در خصوص شرایط اقتصادی این کشور اعلام کرد: هدف، رشد و اشتغال است. ما برنامه ای متمرکز بر اصلاحات ساختاری داریم تا از راه عرضه، شرایط مطلوبی را در خصوص موضوع سرمایه گذاری و اشتغال، ایجاد کنیم. تریا افزود: از جمله اهداف اقتصادی ما، کاهش بدهی ها در سال های 2018 و 2019 میلادی است.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظر

تازه ها