کد خبر 16392

دیدار ترامپ و کیم جونگ اون بسیار پر هزینه بوده و یکی از دلایل آن را حفاظ امنیتی چندلایه و بی سابقه در جهان و نیز اقامت در هتل های مجلل تشکیل می دهد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از آسوشیتدپرس، لی هسینگ لونگ، نخست وزیر سنگاپور در مورد هزینه بالای این نشست کیم و دونالد ترامپ گفت: این هزینه‌ای است که ما مایل به پرداختش هستیم و هزینه‌های امنیتی نیمی از این رقم را به خود اختصاص می‌دهد.

این نشست قرار است روز سه‌شنبه میان دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا و کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی برگزار شود و به گفته نخست وزیر سنگاپور پتانسیل آن را دارد که تحولات شبه جزیره کره را در یک مسیر جدید قرار دهد.

وی افزود: از نقطه نظر ما این مهم است که این نشست اتفاق بیفتد و این نشست تحولات را در یک مسیر جدید قرار خواهد داد که منجر به امنیت و ثبات منطقه خواهد شد.

قرار است این نشست در هتل کاپلا سنگاپور برگزار شود.

او گفت: این نشست یک عملیات بسیار مهم در پشت خود دارد که علتش ابعاد آن، تعداد خبرنگاران پوشش دهنده آن و سطح تدابیر امنیتی لازم برای آن است.

وی تاکید کرد: افسران کار خوبی انجام دادند چراکه شرایط بسیار فشرده بود و دو هفته پیش تایید شد که قرار است این نشست برگزار شود.

 

ارسال نظر

تازه ها