کد خبر 16391

نخست وزیر رژیم صهیونیستی سفر سه روزه خود به پایتخت سه کشور اروپایی را موفقیت آمیز خواند و مدعی شد به هدف خود برای ایجاد توافقی بین‌المللی درباره خروج نیروهای ایرانی از سوریه دست یافته است

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی، روز یکشنبه سفر سه روزه خود به پایتخت سه کشور اروپایی را موفقیت آمیز خواند و مدعی شد به هدف خود در متقاعد کردن سران برلین، پاریس و لندن برای ایجاد توافقی بین‌المللی درباره خروج نیروهای ایرانی از سوریه دست یافته است.

نتانیاهو درباره گفتگوهای خود با آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان، امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه، و ترزا می، نخست وزیر انگلیس، در روزهای دوشنبه تا چهارشنبه هفته گذشته مدعی شد: «من در این مذاکرات بر اقدامات متخاصمانه ایران در منطقه و تازه ترین تحولات منطقه و تلاش ایران برای تثبیت حضور نظامی در سوریه تاکید کردم.»

وی در ادامه ادعا کرد: «سران سه کشور با هدف اصلی من یعنی حصول یک توافق جامع بین‌المللی درباره لزوم خروج ایران از سوریه موافقت کردند. این هدف سفر من بود و تا حد بسیاری محقق شد.»

ادعاهای وی در حالی است که ناظران اعلام کرده اند سفر اروپایی نتانیاهو برای وی دستاوردی به همراه نداشته است. یک خبرنگار امور سیاسی در تلویزیون اسرائیل در این‌باره گفت: «اروپایی‌ها خواستار حرکت در مسیر ترامپ (رئیس جمهور آمریکا) نیستند و نمی‌خواهند از توافق هسته‌ای خارج شوند و یا تحریم‌ها علیه ایران را تشدید کنند. در ماه‌های اخیر، شاهد یک جبهه‌گیری در اروپا بودیم که در دیدار نتانیاهو با سران اروپایی نیز به چشم می‌خورد. در کل، نتانیاهو موفق به کسب حمایت سران اروپا نشد.»

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظر

تازه ها