کد خبر 16290

درگیری‌های بین نیروهای ارتش سوریه و عناصر تروریستی داعش در منطقه «البوکمال»، واقع در شرق سوریه برای دومین روز ادامه دارد

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، درگیری‌های بین نیروهای ارتش سوریه و عناصر تروریستی داعش در منطقه «البوکمال»، واقع در شرق سوریه برای دومین روز ادامه دارد.

مرکز موسوم به «دیدبان حقوق بشر سوریه» که مقر آن در شهر لندن بوده و وابسته به مخالفان دولت سوریه است، امروز (شنبه) با اعلام این خبر، درگیری‌های بین ۲ طرف در منطقه مذکور را «شدید» توصیف کرد.

این مرکز مدعی شد که ارتش سوریه تلاش دارد مناطقی را که دیروز (جمعه)  در داخل شهر البوکمال از دست داده پس بگیرد.

دیروز «رامی عبدالرحمان»، مدیر این مرکز در گفت‌وگو با خبرگزاری فرانسه مدعی شد که در حمله عناصر داعش به مواضع ارتش در شهر البوکمال، این گروه تروریستی موفق شده است، بیشتر مناطق این شهر را به اشغال خود درآورد؛ ادعایی که فورا از سوی ارتش سوریه تکذیب شد.

بر اساس ادعای مدیر این مرکز، ۱۰ تن از عناصر انتحاری داعش با چهار خودروی بمب‌گذاری شده، به شهر البوکمال یورش برده و دستکم ۳۰ سرباز سوری و ۲۵ تروریست داعش در این حمله کشته شده‌اند.

دیدبان حقوق بشر سوریه می‌گوید ارتش سوریه برای دفع حمله داعش به خود تجهیزات نظامی جدید به منطقه ارسال کرده است.

به رغم اینکه نیروهای ارتش و محور مقاومت در آبان ماه گذشته شهر البوکمال را که آخرین مقر داعش در سوریه به شمار می‌رفت، به طور کامل آزاد و پاکسازی کردند، با این حال مناطقی در شرق رودخانه فرات و منطقه بین «دیرالزور، البوکمال و تدمر»، به دلیل منطقه بیابانی همچنان در اشغال عناصر باقی‌مانده داعش است.

 

منبع: فارس

ارسال نظر

تازه ها