کد خبر 16250

عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی

عضو هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به این موضوع که ائتلاف سه جانبه کنونی السائرون، الحکمه و الوطنیه عمر چندانی ندارد از ضرورت ائتلاف هادی العامری، نوری مالکی و حیدر العبادی برای یکپارچه سازی و قدرتمند شدن عراق صحبت کرد.

به گزارش پایگاه خبری "بااقتصاد"، ابراهیم رضایی ، با اشاره به آخرین تحولات سیاسی عراق و ائتلاف‌ها برای شکل‌گیری دولت جدید در این کشور گفت: در حال حاضر سه ائتلاف السائرون، الحکمه و الوطنیه به ریاست مقتدی صدر، سیدعمار حکیم و ایاد علاوی با یکدیگر ائتلاف کرده اند.

نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی در ادامه ائتلاف سه گانه صدر، حکیم و علاوی را به تنهایی توانمند ندانست و افزود: به نظر می رسد اگر گروه های مستحکم شیعی و گروه هایی که توان واقعی در عراق دارند در کنار یکدیگر قرار بگیرند، قطعا برگ برنده را خواهند داشت.

وی ادامه داد: لازم است که در این عرصه به زودی هادی العامری، نوری مالکی و حیدر العبادی نیز با یکدیگر ائتلاف کنند تا بتوان شاهد عراقی یکپارچه و قدرتمند بود.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: ائتلاف های شکل گرفته کنونی ظاهری بوده و به تنهایی عمر چندانی ندارد از این رو معتقدیم به زودی ائتلاف بزرگی در عراق صورت گیرد تا اجازه ندهند فرصت های پیشرفت عراق از دست آنها رفته و موقعیت به بدخواهان این کشور داده شود.

منبع : خبرگزاری خانه ملت 

 

ارسال نظر

تازه ها