کد خبر 16244

یک شبکه اسرائیلی گزارش داده است که یک هیئت مسلمان اندونزیایی قصد دارند که برای گفتگکوی ادیان وارد اسرائیل شوند و این در حالی است که که اندونزی ورود اتباع اسرائیل را به خاک اندونزی ممنوع کرده بود.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی، شبکه اسرائیلی "مکان" اعلام کرد که یک هیئت بلندپایه از جمعیت نهضت علمای اندونزی به زودی برای انجام گفت‌وگو میان ادیان اسلام، یهودیت و مسیحیت به تل‌آویو سفر می‌کند.

این اقدام جمعیت مسلمان اندونزی در حالی انجام می‌شود که هزاران مسلمان اندونزیایی در روز جهانی قدس در جاکارتا  به خیابان‌ها رفته و علیه فجایع رژیم صهیونیستی در قتل عام مسلمانان بی‌گناه فلسطینی اعتراض کردند.

این شبکه در حالی این خبر را منتشر کرده که پیشتر اندونزی به دلیل جنایت‌های رژیم صهیونیستی در غزه، ورود اسرائیلی‌ها به خاک این کشور را ممنوع کرده بود و در مقابل رژیم صهیونیستی نیز اعلام کرده بود که از نهم ماه جاری میلادی (ژوئن)، اجازه ورود به افرادی که گذرنامه اندونزیایی را دارند به سرزمین‌های اشغالی نمی‌دهد.

وب سایت رادیو اسرائیل در این باره اعلام کرد، هیئت اندونزیایی به ریاست شیخ یحیی خلیل در شهر قدس اشغالی به گفت‌وگو با نمایندگان یهودیان و مسیحیان خواهد پرداخت.

این شبکه صهیونیستی ادعا کرد که این تصمیم پس از تماس‌های مداوم بین تل‌آویو و جاکارتا به منظور تشکیل یک جریان گردشگری متقابل بین اندونزی و رژیم صهیونیستی اتخاذ شده است.

این درحالی است که چندی قبل اندونزی اعلام کرده بود، اخباری که روزنامه هاآرتص منتشر کرده است، صحت ندارد و شایعه پراکنی است و این کشور هیچ گونه روابط دیپلماتیکی با اسرائیل ندارد.

روزنامه عبری زبان هاآرتص نوشته بود که اندونزی به اسرائیلی‌هایی که ویزای توریستی داشته باشند، اجازه ورود به خاک این کشور را می‌دهد.

منبع: ایسنا 

ارسال نظر

تازه ها