کد خبر 16222

فدریکا موگرینی پس از اینکه نتانیاهو در پاسخ به درخواست وی برای دیدار با یکدیگر پاسخ منفی داد سفر خود به قدس را لغو کرد منابع آگاه علت این امتناع نخست وزیر اسرائیل از دیدار را موضع موگرینی در مقابل رژیم صهیونیستی دانستند.

به گزارش پایگاه خبری "بااقتصاد"، به نقل از خبرگزاری آناتولی، سفر فدریکا موگرینی، رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا قرار بود روز یکشنبه صورت گیرد.

به گزارش یکی از کانال‌های خبری اسرائیل، موگرینی قرار بود در کنفرانس بین المللی که توسط کمیته یهودی-آمریکایی برگزار می‌شود، شرکت کند که این سفر لغو شد.

این کانال خبری همچنین گزارش داد: موگرینی پس از آنکه بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل از دیدار با او امتناع کرد، سفرش به قدس را لغو کرده است. موگرینی از دفتر نتانیاهو خواسته بود تا ترتیب دیدار با نخست وزیر را بدهد اما نتانیاهو پاسخی به این درخواست نداد.

کانال دو تلوزیون اسرائیل از قول یک منبع سیاسی اسرائیلی گزارش داد که نتانیاهو به دلیل "مشغله کاری زیاد" نتوانسته وقتی را به دیدار با موگرینی اختصاص دهد.

با این حال منابع مطلع فاش کردند، نتانیاهو در حقیقت دیدارش با موگرینی را به این دلیل کنسل کرده که او موضعی بسیار خصمامه در قبال اسرائیل دارد.

رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا با انتقال سفارت آمریکا به قدس مخالف است و نسبت به پیامدهای آن هشدار داده بود.

منبع : خبرگزاری ایسنا 

ارسال نظر

تازه ها