کد خبر 16216

ایاد علاوی رهبر جریان الوطنیه که بزرگترین فراکسیون سنی ها در انتخابات پارلمانی عراق بود درباره ماجرای ائتلاف با مقتدی صدر و عمار حکیم توضیحاتی را ارائه داد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، دفتر اطلاع‌رسانی ائتلاف الوطنیه در این خصوص بیانیه‌ای منتشر و اعلام کرد: رسانه‌ها سندی از توافق‌های اولیه میان ائتلاف ما و ائتلاف سائرون و جریان الحکمة منتشر کردند و این سند به منزله اعلام تشکیل ائتلافی میان این سه لیست و اصول اولیه‌ای است که این لیست‌ها به آن باور داشته و لازم است در هر ائتلاف سیاسی که قرار است بزرگترین فراکسیون پارلمانی از دل آن بیرون بیاید این اصول رعایت شوند.

در ادامه این بیانیه آمده است: ائتلاف الوطنیه به رهبری ایاد علاوی و نیز ائتلاف سائرون به رهبری مقتدی صدر و جریان الحکمة به رهبری عمار حکیم با اکثر لیست‌ها و ائتلاف‌های پیروز در انتخابات از جمله ائتلاف‌های النصر، الفتح، دولة قانون و حزب دموکرات کردستان توافق داشته و تشکیل این ائتلاف به منزله مشارکت همه طرف‌ها خواهد بود.

در ادامه این بیانیه تاکید شد: ائتلاف الوطنیه بر این مساله تاکید دارد که توافق‌ها با همه طرف‌های حاضر در روند سیاسی انجام شد و ائتلاف هرگز نسبت به تحقق آشتی ملی که آن را بهترین راه برای نجات کشور از مشکلات می‌داند، بی‌تفاوت نخواهد بود.

رسانه‌ها روز پنجشنبه اعلام کردند، توافقی برای تشکیل یک ائتلاف میان سه لیست سائرون، جریان الحکمة و ائتلاف الوطنیه در عراق حاصل شد.

منبع: ایسنا 

ارسال نظر

تازه ها