کد خبر 16192

خست وزیر ترکیه – اعلام کرد نیروهای ارتش این کشور در عمق 30 کیلومتری شمال عراق پیشروی کرده و خود را برای حمله احتمالی به مواضع عناصر «حزب کارگران کردستان» (پ.ک.ک) آماده می‌کنند

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، بنعالی ییلدریم - نخست وزیر ترکیه – اعلام کرد نیروهای ارتش این کشور در عمق 30 کیلومتری شمال عراق پیشروی کرده و خود را برای حمله احتمالی به مواضع عناصر «حزب کارگران کردستان» (پ.ک.ک) آماده می‌کنند.

ییلدریم امروز (جمعه) گفت ارتش ترکیه با این پیشروی خود را برای حمله به مواضع و مقر اصلی عناصر گروه «حزب کارگران کردستان» (پ.ک.ک) آماده می‌کند.

این اظهارات نخست وزیر ترکیه به فاصله کمتر از یک ساعت از سخنان «رجب طیب اردوغان»، رئیس جمهوری ترکیه در رابطه با عملیات‌های برون‌مرزی ارتش این کشور منتشر می‌شود. اردوغان ساعاتی پیش به دولت مرکزی عراق در مورد پاکسازی مناطق شمالی این کشور از عناصر تروریستی هشدار داد و گفت اگر بغداد این کار را نکند، ارتش ترکیه در کوهستان «قندیل» (شمال شرقی عراق) و منطقه «سنجار» (شمال غربی عراق) عملیات خواهد کرد.

دولت ترکیه این هفته چندین بار درباره حضور عناصر پ.ک.ک در شمال عراق هشدار داد. با این حال، بغداد هرگونه عملیات نظامی بدون موافقت عراق را تجاوز آشکار می‌داند و با آن مخالف است. بعد از عملیات نظامی ترکیه موسوم به «شاخه زیتون» در شمال سوریه که برای مقابله با عناصر پ.ک.ک صورت گرفت و منجر به پاکسازی و اشغال این منطقه از سوی آنکارا شد، این عناصر به شمال شرق سوریه و سنجار منتقل شده‌اند.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

 

ارسال نظر

تازه ها