کد خبر 16157

نیکول پاشینیان نخست وزیر ارمنستان از فرصت یکساله برای برگزاری انتخابات پارلمان این کشور خبر داد وی معتقد است ترکیب نونی پارلمان این کشور بیانگر واقعیت سیاسی کشورش نیست.

به گزارش پایگاه خبری "بااقتصاد"، به نقل از خبرگزاری رویترز، نیکول پاشینیان، رهبر اپوزیسیون ارمنستان که در انتخابات پارلمانی هشتم مه به عنوان نخست وزیر این کشور منتخب شد، پس از چندین هفته اعتراضات مردمی علیه فساد توانست انقلابی مسالمت آمیز را پیش ببرد.

پاشینیان پس از به قدرت رسیدن متحدان و حامیانش را به عنوان وزرای جدید تعیین کرد و با ارائه یک برنامه دولتی جدید که پنجشنبه در پارلمان ارمنستان به تایید رسید قصد دارد تا کشورش به سمت جلو هدایت کند.

پاشینیان گفت، ترکیب نیروهای سیاسی در پارلمان بیانگر واقعیت سیاسی کشورش نیست.

او تاکید کرد: یکسال زمان کافی است تا اطمینان حاصل شود که سیستم انتخاباتی عادلانه است و بعد از آن انتخابات پارلمانی جدید برگزار شود.

نخست وزیر منتخب در پارلمان ارمنستان گفت: برگزاری انتخابات پارلمانی ظرف یکسال به ما اجازه خواهد داد تا سیستم انتخاباتی را ارتقا داده و به احزاب سیاسی فرصت دهیم برای انتخابات آماده شوند.

نیکول پاشینیان در ادامه تاکید کرد که مبارزه با فساد یکی از اولویت‌های کابینه او خواهد بود. او افزود: می‌خواهم صادق باشم و بگویم که درگیر هیچ نوع توافق فاسدی نخواهم شد و هیچ‌گونه درآمد غیرقانونی، املاک یا سهام نخواهم داشت و همین را از تمام اعضای دولت و تمام مقام‌ها انتظار دارم.

منبع : خبرگزاری ایسنا

ارسال نظر

تازه ها