کد خبر 16113

هیئتی از رژیم صهیونیستی که مسئولیت برگزاری مسابقه فوتبال تیم‌های رژیم صهیونیستی و آرژانتین را بر عهده داشته، مدعی است که قطر در پشت پرده لغو این بازی تدارکاتی قرار داشته است

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، هیئتی از رژیم صهیونیستی که مسئولیت برگزاری مسابقه فوتبال تیم‌های رژیم صهیونیستی و آرژانتین را بر عهده داشته، مدعی است که قطر در پشت پرده لغو این بازی تدارکاتی قرار داشته است.

در حالی که پیشتر گفته می‌شد آرژانتین درپی فشارهای گروه‌های فلسطینی، بازی فوتبال با رژیم صهیونیستی را لغو کرد اما اکنون مسئولان صهیونیست برگزاری بازی ادعا می‌کنند قطر با وعده کمک مالی، این کشور را از برگزاری بازی منصرف کرده است.

به نوشته وبگاه «آی۲۴ نیوز» این مقامات مدعی هستند قطر به آرژانتین وعده داده در صورتی که بازی تدارکاتی فوتبال با رژیم صهیونیستی را لغو کند، ۲ میلیون دلار به فدراسیون این کشور پرداخت می‌کند.

گفته می‌شود این مبلغ ۲ میلیون دلار ابتدا از سوی رژیم صهیونیستی به آرژانتین پرداخت شده بود تا این بازی انجام شود اما قطر وعده داد تمام آن را جبران می‌کند.

پیشتر رئیس فدراسیون فوتبال فلسطین هشدار داده بود که برگزاری این مسابقه در شهر قدس اشغالی آن هم بعد از کشتار فلسطینی‌ها در مرز غزه و همچنین انتقال غیرقانونی سفارت آمریکا به این شهر، به معنی نادیده گرفتن حقوق فلسطینی‌ها از سوی آرژانتین است.

در سال‌های اخیر جنبش موسوم به «بایکوت، محروم‌سازی و تحریم اسرائیل» در کشورهای مختلف جهان به راه افتاده است. این جنبش که از سوی مقام‌های صهیونیست به عنوان یکی از تهدیدهای جدی علیه مشروعیت این رژیم شناخته شده، تلاش می‌کند شرکت‌ها، هنرمندان، ورزشکاران و فعالان در دیگر عرصه‌ها را از ارتباط با رژیم صهیونیستی و به خصوص شهرک‌های صهیونیست‌نشین ساخته‌شده در اراضی اشغالی کرانه باختری و قدس شرقی، منع کند.

 

منبع: فارس

ارسال نظر

تازه ها