کد خبر 16105

در حالیکه انگلیس پس از درخواست آمریکا از ناتو برای کمک به ماموریت آمریکا در مبارزه با القاعده و طالبان قصد دارد نیروهای بیشتری را به افغانستان اعزام کند، رئیس اجرایی دولت افغانستان به انگلیس سفر کرد.

به گزارش پایگاه خبری "بااقتصاد"، به نقل از روزنامه ایندیپندنت، عبدالله عبدالله، رئیس اجرایی دولت افغانستان در حالی به انگلیس سفر کرده که این کشور به دنبال اعزام نیروهای بیشتر به افغانستان است.

این برنامه انگلیس در پی درخواست اخیر دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا از ناتو برای کمک به ماموریت آمریکا در مبارزه با القاعده و طالبان انجام می‌گیرد.

عبدالله قرار است در این سفر با ترزا می، نخست وزیر انگلیس و بوریس جانسون، وزیر امور خارجه این کشور امروز (پنجشنبه) دیدار و گفت‌وگو کند.

وی در اظهاراتی از کمک‌های انجام شده توسط انگلیس "نه تنها در حوزه دفاعی – نظامی بلکه در شکل‌دهی جامعه مدنی و موسسات عمومی" قدردانی کرد.

رئیس اجرایی دولت افغانستان گفت: انگلیس کشوری است که در کنار ما ایستاد و فداکاری‌هایی بزرگی انجام داد.

عبدالله اضافه کرد: انگلیس در جلوگیری از ورود منطقه به داخل بحران جلوگیری کرد.  

با اجرای استراتژی‌های جدید، توسط دولت افغانستان با کمک کشورهای غربی نیروهای ویژه انگلیس نیز بعد از خروج نیروهای بین‌المللی تحت رهبری آمریکا در پایان 2013 نقش مهمی در هلمند داشته‌اند.

ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو در نشست وزرای دفاع در بروکسل اعلام کرد: متحدان باید سرمایه‌گذاری‌ها و اعزام نیرو به افغانستان را افزایش دهند.

وی ادامه داد: نزدیک به سه هزار نیرو به افغانستان اعزام می‌شوند و همچنین مذاکرات برای تمدید کمک‌های مالی به نیروهای افغانستان بعد از سال 2020 در حال انجام است.

عبدالله در ادامه اظهاراتش اعلام کرد که وی از کشورهای مستقل درباره اعزام نیروها به افغانستان قدردانی کرد.

وی گفت، او می‌خواهد این کمک‌ها بلند مدت باشد.

عبدالله اضافه کرد: در حال حاضر نیروهای طالبان و حامیان آن‌ها در منطقه در حال آماده کردن خود برای بازگشت هستند و می‌خواهند مبارزات خشونت‌آمیز خود را از سر بگیرند. ما نمی‌توانیم دوباره اشتباه کنیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا

ارسال نظر

تازه ها