کد خبر 16091

اعتراضات اردنی ها ادامه دارد؛

با ادامه یافتن اعتراضات مردم در اردن، شب گذشته در این اعتراضات شعارهایی علیه پارلمان سر داده شد و اردنی ها درخواست انحلال پارلمان را مطرح کردند.

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، چند روزگذشته در پی اعتراضات مردمی شاهد استعفای نخست وزیر اردن بودیم. این اعتراضات با استعفای یک مقام ارشد خاتمه نیافت و شب گذشته (چهارشنبه) هفتمین شب از اعتراضات گسترده مردمی در واکنش به پیش نویس قانون مالیات بر درآمد در خیابان های اردن اتفاق افتاد. 

وبگاه اردنی «خبرنی»، اعلام کرد بیشتر شعار معترضان دیشب علیه نمایندگان پارلمان اردن بود و آنها خواستار انحلال پارلمان شدند.

اردن همچنین دیروز شاهد تجمع در مقابل شورای اتحادیه‌های صنفی بود و «مازن ارشیدات» رئیس کانون وکلای اردن در این خصوص گفت هدف از این اعتصاب ارسال این پیام به نخست‌وزیر جدید است که شورای اتحادیه‌های صنفی هرگز از خواسته‌های مشروع ملت کوتاه نخواهد آمد.

تظاهرات از چهارشنبه هفته گذشته آغاز شد، با ادامه دار شدن اعتراض‌ها، «هانی الملقی» نخست‌وزیر اردن استعفا کرد اما این اقدام بی‌فایده بود.

گفته می‌شود علیرغم نرخ بالای بیکاری در اردن، قیمت کالا و سوخت در این کشور طی 5 ماه گذشته به صورت مرتب افزایش پیدا کرده است.

 

منبع:فارس 

ارسال نظر

تازه ها