کد خبر 14375

وزیر دفاع آلمان مدعی شد که در دراز مدت آینده ای با بشار اسد قصاب که دستانش به خون آلوده است وجود نخواهد داشت

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، بشار اسد، رئیس جمهور سوریه روز گذشته در مسکو با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور این کشور دیدار و گفتگو کرده است.

اما "اورزولا فون در لاین"، وزیر دفاع آلمان بر این باور نیست که روسیه در طولانی مدت از بشار اسد حمایت خواهد کرد.

"فون در لاین" بر آینده سوریه بدون بشار اسد تاکید کرده و مدعی شد:  در دراز مدت آینده ای با بشار اسد قصاب که دستانش به خون آلوده است وجود نخواهد داشت.

وی در عین حال اعلام کرد: برای اینکه سوریه تا زمان پیدا شدن یک راه حل سیاسی همه جانبه زیر نظر سازمان ملل مانند لیبی در هرج و مرج سقوط نکند لازم است ساختار اداری موجود به صورت موقتی حفظ شود. در نهایت و در پایان تلاش ها برای صلح، یک مرحله عبور از اسد به ساختار جدید می تواند شکل گیرد.

وی همچنین گفت که برای روسیه در طولانی مدت شخص اسد مهم نبوده بلکه حضور شخصی در این کشور اهمیت دارد.

رئیس جمهور روسیه روز گذشته در اقامتگاه تابستانی خود در شهر سوچی میزبان بشار اسد، رئیس جمهور سوریه بود.

به گفته "دیمیتری پسکوف"، سخنگوی کاخ کرملین، پوتین و اسد در دیدار روز پنج شنبه خود درباره اقدام های لازم برای خاتمه دادن به بحران سوریه مذاکرات عمیق و فشرده ای با هم داشتند.

بر این اساس، رئیس جمهور روسیه تاکید کرده که با توجه به پیروزی های نظامی ارتش سوریه در مبارزه با گروه های تروریستی اکنون شرایط مناسبی برای راه اندازی مجدد یک فرآیند سیاسی همه جانبه و پایان دادن به بحران در این کشور فراهم شده است.

آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان هم قرار است امروز در سوچی روسیه با رئیس جمهور این کشور دیدار کند.

بر اساس گزارش های منتشر شده مسئله سوریه و خروج آمریکا از توافق هسته ای از محورهای اصلی رایزنی های مرکل و پوتین خواهد بود.

 

منبع: تسنیم

ارسال نظر

تازه ها